ابر ماراتن کویر لوت ایران به نیمه راه رسید

کرمان - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در سومین روز از برگزاری ابر ماراتن کویر لوت ایران این رویداد ورزشی گردشگری به نیمه راه خود رسید.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمد جهانشاهی اظهار کرد: مرحله سوم ابر ماراتن بین المللی لوت که جزو رویدادهای گردشگری ورزشی محسوب می شود، امروز با عبور آخرین شرکت کننده از کمپ حوض نادر به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه پس از گذر از این مرحله بیش از 120 کیلومتر از 250 کیلومتر مد نظر به اتمام رسیده است عنوان کرد: این دوندگان با طی دو مرحله قبل در تنگه دلفین ها، حاشیه رود شور در نزدیکی آبشارهای این رودخانه و امروز نیز در حوض نادر کمپ های پایانی هر مرحله مستقر شده اند.
وی گفت: در حال حاضر طی سه مرحله محمد انصال دونده مراکشی رکورد دار جهان و سریع ترین دونده بیابان های دنیا که رکوردش در گینس ثبت شده، همچنان پیشرو است.
جهانشاهی بیان کرد: فردا بخش طولانی مسیر در پیش است که پیش بینی می شود از نقطه شروع که حوض نادر می باشد، دوندگان مسیر 70 کیلومتری را در طول روز و بخشی از آن را در ساعاتی از شب پشت سر خواهند گذاشت.
ابرماراتن بین المللی راه ابریشم 13 تا 19 اردیبهشت در منطقه شهداد برگزار می شود و 35 دونده از 10 کشور جهان مسیر 260 کیلومتری این مسایقه را می دوند.
مسابقه فوق ماراتن به رقابت هایی گفته می شود که مسیر دوی آنها بیش از 42 کیلومتر باشد.
بخش شهداد تا کرمان 95 کیلومتر فاصله دارد.
7429/3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال