امام جمعه کرمان: انقلاب اسلامی از طریق فرهنگ صادر شده است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: دشمن چه بخواهد چه نخواهد انقلاب اسلامی ایران از طریق فرهنگ به سایر نقاط دنیا صادر شده است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری روز شنبه در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته زن در استان کرمان با وی افزود: امام خمینی (ره) نیز در همان روزهای نخستین نهضت فرمودند ما انقلابمان را نه از طریق جنگ بلکه از طریق فرهنگ به دنیا صادر خواهیم کرد.
وی انقلاب اسلامی ایران را معجزه بزرگ الهی توصیف و اظهار کرد: اینکه دست رژیم پهلوی از کشور ما کوتاه شد نیز یک معجزه بود.
وی گفت: تمام کارهایی که انجام می دهیم در صورتی ثمر خواهد داشت که بر اساس فکر و مطالعه انجام شود و البته دستور دین مبین اسلام نیز همین است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان تفکر را یکی از مسایل مهم جوامع اسلامی عنوان کرد و افزود: در برخی موارد این مساله مورد غفلت قرار می گیرد.
وی گفت: برخی امور در کشور انجام می شود و بعد از گذشت سال ها عنوان می شود که بی ثمر بوده و نباید آن کار انجام می شده است.
آیت الله جعفری اظهار کرد: این قبیل کارها به مملکت ضرر و زیان وارد می کند آن هم مملکتی که همواره با دشمنان اسلام درگیر بوده و هست.
وی به خاطرات خود از جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: رزمندگان در آن زمان به واقع از جان خود گذشته بودند.
وی ادامه داد: خدا لعنت کند مستکبران عالم را که جز دروغ چیزی نمی گویند و به قول رهبر معظم انقلاب اسلامی اینها نمی توانند اسلام راستین را تحمل کنند.
امام جمعه کرمان گفت: دشمنان با اسلامی که در عربستان است مشکلی ندارند زیرا به نفع آنهاست.
وی به کشتار مردم یمن اشاره و اضافه کرد: دشمن به جرم اینکه این ملت انقلاب کرده اند آنها را به خاک و خون کشیده است.
وی با بیان اینکه جنگ نیز قواعد خود را دارد گفت: نمی توان به هر جایی حمله و انسان های بیگناه و زیرساخت های یک کشور را نابود کرد.
آیت الله جعفری در ادامه سخنانش به برخی بدحجابی ها در جامعه اشاره کرد و افزود: بدحجابی های امروز آثار کشف حجاب در دوره رضاخان است.
وی مردم ایران اسلامی را نجیب و متدین خواند و گفت: این ملت همواره و در همه عرصه های نظام حضوری چشمگیر داشته است.
وی انجام کار فرهنگی را از اولویت های کاری امروز جامعه عنوان کرد و با اشاره به دیدارش با دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب کشور افزود: در زمینه رفع مشکل بدحجابی به وی پیشنهاد دادم بسته فرهنگی جامع و کاملی را به صورت ساده و مستدل تهیه و با لحنی خوش به افرادی که حجاب مناسبی ندارند ارایه کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: معتقدم با اجرای این پیشنهاد بیش از 95 درصد مشکلات رفع می شود.
وی تصریح کرد: تجربه نشان داده مشکلات مربوط به بدحجابی با زور و فشار حل نمی شود.
وی همچنین به مذاکرات تیم هسته ای کشورمان با گروه 5+1 اشاره کرد و گفت: این تیم در جلسات طولانی مدت توانستند حقانیت ایران را به اثبات برسانند.
وی به نقل از کندی رییس جمهور اسبق آمریکا بیان کرد: وی در سال های قبل اعلام می کند ما آنقدر سلاح هسته ای داریم که می توانیم چندین بار دنیا را نابود کنیم و اینها اینقدر خباثت دارند که اجازه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته را به ما نمی دهند.
آیت الله جعفری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند برخی گفته اند چرا در این زمینه موضع گیری نکرده اید حرفی نزدید هنوز کاری صورت نگرفته درست است ما هم قبول داریم ولی من از این تیم که خیلی زحمت کشیدند بخصوص از محمد جواد ظریف تشکر و قدردانی می کنم و امیدواریم تا تیرماه آنطور که وعده داده اند این مسئله حل شود.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از اول بدبین بودند البته ما هم بدبین هستیم چون دشمن به دنبال بهانه می گردد.
امام جمعه کرمان گفت: اگر یک حرف خوبی رییس جمهور آمریکا زده باشد این است که زمانی عرب ها از قرارداد تفاهم بین ایران و آمریکا در زمینه هسته ای ابراز نگرانی و خطر کردند و وی خطاب به عربستان گفته است شما از ایران احساس خطر نکنید اگر خطری متوجه شما باشد بواسطه نارضایتی مردم خودتان است.
وی افزود: اگر مردم با حکومت نباشند آن حکومت حفظ نمی شود.
3029/3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال