توسعه دانش فنی داخلی استراتژی گروه صنعتی بارز

کرمان - ایرنا - مدیرعامل لاستیک بارز توسعه دانش فنی داخلی را مهمترین استراتژی این گروه در صنعت دانست و گفت: این امر موجب می شود نیازمند خرید این دانش نباشیم.

به گزارش ایرنا، عباس عباسی ابیانه روز چهارشنبه در نشست گروه صنعتی بارز با استاندار کرمان در کارخانه لاستیک بارز کرمان افزود: گروه صنعتی بارز از سال 1372 فعالیت خود را با 830 میلیارد ریال آغاز کرده است.
وی اظهار کرد: گروه صنعتی بارز سال گذشته 76 هزار تن تولید و هشت هزار و 827 میلیارد ریال فروش داشته است.
عباسی ابیانه ادامه داد: تعداد کارکنان لاستیک بارز هزار و 959 نفر است که حدود 400 نفر هم از شرکت های کوچک دیگر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند.
وی افزود: 51 درصد از کل سرمایه گذاری در این گروه مربوط به تامین اجتماعی، 45 درصد مربوط به شرکت توسعه ملی و سه درصد مربوط به سایر بخش ها است.
وی با بیان اینکه سهام کارخانه لاستیک بارز قدرت خوبی پیدا کرده است، اظهار کرد: این مقدار از سه هزار ریال در گذشته به بیش از 10 هزار ریال رسیده است.
عباسی ابیانه اظهار کرد: کارخانه لاستیک در حال حاضر سالانه چهار میلیون حلقه لاستیک تولید دارد.
وی ادامه داد: هدف ما این است تا سال 1398 به تولید 10 میلیون حلقه لاستیک برسیم.
وی از دستیابی به 30 درصد بازار داخلی به عنوان دیگر اهداف کارخانه لاستیک بارز نام برد و افزود: این کارخانه قصد دارد سهم خوبی در تایر های تعویضی داشته باشد.
وی با بیان اینکه گروه صنعتی بارز طرح تعالی را از سال های قبل آغاز کرده است تصریح کرد: کارخانه لاستیک بارز در سال گذشته تندیس سیمین تعالی را دریافت کرده است.
وی یکی از عوامل موفقیت گروه صنعتی بارز را فراگیری دانش فنی مورد نیاز از چهارمین شرکت تولید لاستیک دنیا عنوان کرد و گفت: پیش بینی ما رساندن تولید لاستیک به 230 هزار تن است.
مدیر عامل گروه صنعتی بارز گفت: در سال 1373 بیست و پنج هزار تن تولید داشته ایم و اکنون این مقدار در سال جاری به 85 هزار تن تولید رسیده است.
وی افزود: طراحی و ساخت محصولات جدید، تولید آمیزه های جدید و بهره برداری از مرکز آزمون تایر از فعالیت های تحقیقاتی گروه صنعتی بارز است.
وی با اشاره به اینکه انواع مختلف لاستیک در کارخانه لاستیک بارز تولید می شود، اظهار کرد: فروش این کارخانه در سال جاری به 9 هزار میلیارد ریال می رسد.
عباسی ابیانه گفت: ما در صنعت لاستیک و پلاستیک رتبه اول کشور را دریافت کرده ایم.
وی با بیان اینکه 45 هزار تن به ظرفیت تولید این کارخانه اضافه خواهد شد، افزود: با این افزایش تولید، هزار و 400 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهیم کرد.
7436/3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال