وزیر نیرو بر عملیاتی شدن نیروگاه کهنوج قبل از پیک مصرف تاکید کرد

کهنوج، کرمان - ایرنا - وزیر نیرو گفت: با توجه به نیاز منطقه جنوب کرمان نیروگاه هزار مگاواتی سیکل ترکیبی کهنوج باید قبل از پیک مصرف وارد مدار شود.

به گزارش ایرنا، حمید چیت چیان عصر پنجشنبه در ادامه سفر خود به استان کرمان از روند عملیات اجرایی نیروگاه هزار مگاواتی شهرستان کهنوج بازدید کرد و افزود: زمان برای ما قابل تایید نیست و باید تلاش شود قبل از تابستان این نیروگاه وارد مدار شود.
مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج هم گفت: حداقل سرمایه گذاری برای نیروگاه کهنوج 259 میلیون یورو است که 85 درصد آن از طریق بانک صنعت و معدن و 15 درصد هم سهم آورده شرکت است.
اسدالله صبوری افزود: فاز نخست این نیروگاه در سه مرحله وارد مدار می شود که مرحله نخست این فاز مهرماه سال آینده، مردحله دوم سه ماه بعد و مرحله پایانی فاز اول هم شهریور 94 وارد مدار می شود.
وی بیان کرد: این نیروگاه دارای دو فاز 500 مگاواتی است که مرحله نخست آن تشریح شد.
وی گفت: شرکت مجری نیروگاه کهنوج چهار و نیم درصد از برق کشور را تامین می کند که با خرید دو نیروگاه با همکاری بانک سپه و بانک پاسارگاد سهم عمده ای در تولید برق کشور دارد.
وزیر نیرو در این بازدید که استاندار کرمان، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استان حضور داشتند، از بخش های مختلف این نیروگاه بازدید کرد.
حمید چیت چیان شامگاه چهارشنبه برای بررسی وضعیت آب و برق استان کرمان و طرح های در دست اجرای این حوزه وارد کرمان شد.
نشست مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان کرمان با حضور مسوولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز چهارشنبه شب در بدو ورود وزیر نیرو به کرمان برگزار شد.ک/2
7444/8154/2624

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال