پانزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی کشور در کرمان برگزار می شود

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از برگزاری پانزدهیمن سمینار دانشجویان داروسازی کشور به میزبانی کرمان خبر داد.

به گزارش ایرنا،ˈباقر امیرحیدریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این سمینار از 21 مهرماه جاری به مدت سه روز در تالار فارابی شهر کرمان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه برگزار کنندگان این سمینار دانشجویان هستند، گفت: در این سمینار پژوهش های دانشجویی دانشجویان داروسازی مورد قضاوت قرار می گیرد.
وی شناخت دانشجویان از تحقیقاتی که در زمینه داروسازی در سطح دانشکده های داروسازی در حال انجام است را از دیگر اهداف برگزاری این سمینار عنوان کرد و افزود: معرفی تحقیقات در حال انجام و جلوگیری از موازی کاری در امر تحقیقات دارویی از دیگر اهداف برگزاری پانزدهمین سمینار سه روزه دانشجویان داروسازی کشور به شمار می رود.
دکتر امیر حیدری اظهار داشت: برگزاری چنین سمیناری مصداق فرمایش رهبر معظم انقلاب است آنجا که فرموده اند کشور به پژوهش هایی که نزدیک به هم و در یک راستا باشد نیاز دارد.
دبیر علمی پانزدهمین سمینار دانشجویان دارو سازی کشور نیز در این گفت و گو با اشاره به ارسال 475 خلاصه مقاله به دبیرخانه سمینار گفت: از این تعداد 220 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی در پانزدهمین سمینار ارائه خواهد شد.
ˈاحسان مهاجریˈ افزود: 60 درصد مقالات در این سمینار به صورت پوستر و 40 درصد به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه 50 داور از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در پانزدهین سمینار داوری حضور دارند، گفت: در آیین اختتامیه در هر رشته یک مقاله به صورت برتر معرفی خواهد شد.
دکتر مهاجری، داروسازی صنعتی و نانو فناوری دارویی، سم شناسی و علوم پایه، گیاهان دارویی، شیمی دارویی و طراحی دارو، داروسازی بالینی، بیوتکنولوژی و زیست فناوری دارویی و بحث های صنفی و آموزشی دانشجویان داروسازی از محورهای پانزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی کشور ذکر کرد.
به گفته وی در این دوره از برگزاری سمینار بیشترین مقالات ارائه شده در محورهای داروسازی صنعتی، سم شناسی و داروهای گیاهی است.
دبیر علمی پانزدهیمن سمینار دانشجویان دارو سازی کشور ادامه داد: همچنین استان های تبریز، اصفهان و واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین مقالات را به دبیرخانه سمینار ارائه کرده اند.
وی اظهار داشت: انشجویان دانشکده داروسازی کرمان 30 خلاصه مقاله را به دبیرخانه پانزدهیمن سمینار ارسال کرده اند.
دکتر مهاجری برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های علمی و آموزشی صنفی دانشجویان داروسازی را از برنامه های جانبی این سمینار سه روزه در کرمان دانست.
دبیر پانزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی کشور نیز در رابطه با برگزاری این سمینار گفت: سمینار دانشجویان داروسازی ایران برای نخستین بار 16 سال قبل درتبریز پایه گذاری شد.
ˈ امید رنجبرانˈ افزود: هشتمین دوره سمینار دانشجویان داروسازی کشور را نیز استان کرمان میزبانی کرده است.
دبیر اجرایی پانزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی کشور نیز از برپایی نمایشگاه همزمان با برگزاری این سمینار خبر داد و گفت: این نمایشگاه در 10 غرفه بخشی از فعالیت های شرکت های داروسازی ایران، فعالیت های دانشجویی و تحقیقات دانشجویان داروسازی را به نمایش می گذارد.
ˈرامین رستگارانˈ افزود: کرمان طی سه روز میزبان 400 نفر از دانشجویان و اساتید حوزه داروسازی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.
وی ادامه داد: همچنین بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان کرمان از برنامه های جانبی است که برای شرکت کنندگان در این جشنواره در نظر گرفته شده است.
بر پایه این گزارش، پانزدهیمن سمینار دانشجویان داروسازی کشور 21 تا 23 مهرماه جاری در تالار فارابی شهر کرمان برگزار خواهد شد.ک/2
7438/2624

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال