رزمایش ضد شورش و کنترل اغتشاش در گچساران برگزار شد

گچساران -ایرنا - رزمایش بزرگ ضد شورش و کنترل اغتشاشات گردان امنیتی ناحیه مقاومت بسیج با مشارکت نیروهای امداد فرماندهی انتظامی، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس در گچساران با هدف بهره گیری از توان نیروهای بسیجی با آخرین تاکتیک ها و تکنیک های روز با موفقیت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این رزمایش دو روزه نیروهای شرکت کننده براساس برنامه ریزی صورت گرفته در محل های تعیین شده مستقر و امداد رسانی برنامه های از قبل تعیین شده را انجام دادند.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران روز جمعه در حاشیه برگزاری این همایش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بسیج در تمام عرصه‌های دفاعی ایفای نقش می‌کند و همین عامل اصلی شکست‌های پی در پی دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.
سرهنگ سید اصغر نورایی نسب افزود: با هماهنگی انجام شده با یگان امداد فرماندهی انتظامی گچساران، آتش نشانی، هلال احمر ، اورژانس و دیگر نهادهای خدمات رسان این شهرستان در راستای ارتقای سطح دانش و آمادگی هرچه بیشتر بسیجیان گردان امنیتی این ناحیه مقاومت در مقابل تهدیدات احتمالی از جمله شورش ها و اغتشاشات درون خیابانی، این رزمایش به صورت عملی با تمامی تجهیزات و نیروها در منطقه شهرک صنعتی این شهرستان برگزار شده است.
وی تصریح کرد: تلاش شد تا با ایجاد محیطی فرضی و بصورت کاملا واقعی و شبیه سازی شده در مواقع شورش و اغتشاشات دورن خیابانی این شهر، رزمایش به مرحله اجرا در آید تا در هنگام بروز اتفاقات و حوادث احتمالی،گردان های امنیتی بسیج آمادگی لازم وجود داشته باشد.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران اظهار کرد: اجرای این رزمایش ضد شورش خیابانی موجب حفظ آمادگی بسیجیان و بالا بردن توان دفاعی و رزم عملیاتی نیروهای بسیجی در مقابله با اغتشاشات خواهد شد.
وی ابراز داشت: بسیجیان گردان امنیتی این ناحیه مقاومت بیش از پیش آماده مقابله با هرنوع فتنه هستند و با کسانی که مخل نظم و امنیت مردم شوند به شدت برخورد خواهد شد .
فرمانده سپاه ناحیه گچساران همچنین از تعامل و همکاری یگان ها و نهادهای شرکت کننده در این رزمایش قدردانی کرد.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
8143/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال