1140 میلیارد ریال وام مکانیزاسیون در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

گچساران - ایرنا - رئیس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و 140 میلیارد ریال تسهیلات خرید ماشین‌های کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.

صیدال اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پرداخت این تسهیلات هفت هزار و 509 دستگاه تراکتور، کمباین، انواع ادوات دنباله بند و ادوات زراعی، دام، طیور و شیلات در کهگیلویه و بویراحمد از سوی بهره برداران خریداری شده است.
وی بیان کرد: با خرید این تعداد این تعداد تجهیزات ضریب مکانیزاسیون کشاورزی این استان که کمتر یک اسب بخار در هر هکتار بود به 1.35 اسب بخار در هر هکتار رسید.
اسدی با اشاره به اینکه آماده پرداخت تسهیلات به متقاضیان هستیم گفت: امسال 241 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی این استان تصویب شده است.
رئیس اداره امور فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اشاره به اینکه ضریب بهره وری از تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی در کشور 1.7 در هر اسب بخار است گفت: براساس برنامه ششم توسعه باید این میزان به 2.1 اسب بخار در هر هکتار برسد.
وی ابراز داشت: افزایش سرعت و دقت در کار و کاهش هزینه از مزایای این تجهیزات است به همین دلیل حمایت از کشاورزان برای خرید تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی در اولویت برنامه های دولت است.
سالانه 910 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.
این استان 270 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که 160 هزار هکتار آن زراعی است.
استان 713 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد 30 تا 50 هزار نفر بهره بردار حوزه کشاورزی دارد.
8143/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال