در کهگیلویه و بویراحمد

340 میلیارد ریال برای روکش آسفالت جاده ها هزینه شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در حالی از هزینه کردن افزون بر 340 میلیارد ریال برای روکش آسفالت جاده های برون شهری در این استان ظرف 2سال گذشته خبر می دهد که به نظر می رسد ضرورت نگهداری و حفاظت از جاده ها دست کمی از ساخت راه ها ندارد.

به گزارش ایرنا، علی خوان پایه روز شنبه در همایش راهداری و حمل و نقل در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با این میزان هزینه حدود 235 کیلومتر از سطح جاده های برون شهری روکش آسفالت شدند.
وی تصریح کرد: این میزان هزینه و روکش آسفالت راه ها در حالی است که دولت با کمبود شدید منابع مالی دست و پنجه نرم می کند و این دستگاه خدمات رسان توانست با صرفه جویی در سایر هزینه ها و بر پایه مدیریت اقتصاد مقاومتی به این مهم دست یابد.
خوان پایه با اشاره به بدهی سنگین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بابت اجاره کارکرد ماشین آلات سنگین برای ایمینی و بهسازی جاده ها، گفت: هم اینک این کار با ظرفیت موجود دستگاهی انجام می شود.
خوان پایه به دیگر اقدام ها و دستاوردهای این نهاد خدمات رسان نیز اشاره کرد و گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری توانست حائز رتبه نخست در شاخص های عمومی و اختصاصی بین این ادارات در سطح کشور شود.
وی یادآور شد: همچنین این نهاد خدمات رسان در زمینه شاخص های اقتصادی رتبه سوم در کشور را در سال جاری رکسب کرد.
خوانه پایه به موضوع اعتصاب کامیون داران و مشکلات صنفی آنها اشاره کرد و گفت: خواسته های کامیون داران به عنوان یکی از برنامه ها و اولویت های جدی این نهاد با جدیت پیگیری و این مشکل با کمترین تنش و مشکل امنیتی مدیریت شد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی مشکلات صنفی کامیون داران از جمله موضوع بیمه رانندگان نیازمند همکاری و هماهنگی های بین بخشی است و برخی خواسته ها نیز باید در سطح ملی پیگیری و دنبال شود.
وی ادامه داد: افزایش قیمت لوازم یدکی و لاستیک و پایین بودن نرخ کرایه حمل و نقل از جمله خواسته ها و مشکلات کامیون داران بود که این مهم همچنان در سطح ملی و استان در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات صنفی کامیون داران در حیطه وظایف و کارکرد اداره کل راهداری استان نیست، گفت: اعمال نشدن قانون سختی کار در حق بیمه، سن بازنشستگی و پرداخت نشدن بخشی از سهم دولت در حق بیمه آنان از چالش ها و خواسته های جدی کامیون داران است.
خوان پایه خواسته ها و مشکلات کامیون داران را بحق دانست و گفت: در برخی موارد از جمله حمل بار اضافی بر ظرفیت کامیون ها رانندگان را مورد احجاف قرا می دهند که تا حدودی با پیگیری و نشست های بین بخشی از جمله با سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار شد که این گونه مشکلات کامیون داران در اسرع وقت حل شود.
وی تصریح کرد: حمل بار اضافه بر ظرفیت کامیون خلاف قانون است و قرار شد که با برخی شرکت ها و واحدهای صنفی که مرتکب این گونه اجحاف ها و بار مشکلات بر دوش کامیون داران شوند برخورد قاطع صورت گیرد.
بیش از 900 دستگاه کامیون در حوزه های گوناگون شامل حمل فرآورده های نفتی ، سیمان و کالاهای عمومی در کهگیلویه وبویراحمد فعالیت می کنند.
خوان پایه شمار رانندگان باری و صنف کامیون داران را یکهزار و 960 نفر در استان دانست و گفت: ضرورت ساماندهی و بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی این قشر زحمت کش و فعال جامعه در اولویت کاری اداره کل راهداری و حمل و نق جاده ای استان است و از هیچ تلاشی در رفع مشکلات آنها فروگذاری نخواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 800 هزار تن کالا در جاده های ارتباطی این استان جابه جا شده است.
وی گفت: 70 درصد راه های کهگیلویه و بویراحمد کوهستانی و بقیه تپه ماهوری بوده و برای نگهداری از این مقدار جاده نیاز به اعتبارات بیشتری است.
افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل بزرگراه، اصلی، فرعی و روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
159 کیلومتر بزرگراه، 986 کیلومتر راه اصلی، یک هزار و 998 کیلومتر راه فرعی و بیشتر از چهار هزار کیلومتر راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
3016/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال