معاون اوقاف کهگیلویه و بویراحمد:

شائبه در مورد نحوه هزینه کردن درآمد موقوفه ها صحت ندارد

یاسوج- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه شائبه در مورد نحوه هزینه کردن درآمد موقوفه های این استان یا نذورات و کمک های مردمی به بقاع متبرکه استان به هیچ وجه صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام قاسم مؤمنی شاد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به عنوان یک امانتدار عمل کرده و کوچکترین اشتباه، دخل یا تصرفی انجام نمی شود.
وی افزود: درآمد موقوفه های کهگیلویه و بویراحمد بر اساس نیت واقف هزینه می شود و نذورات و کمک های مردمی به بقاع متبرکه این استان نیز صرف انجام امور عمرانی و فرهنگی در آنها خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 15 تا 24 آبان امسال به عنوان دهه وقف نامگذاری شده، بیان کرد: وقف از مصادیق بارز انفاق و صدقه جاریه است.
حجت الاسلام مؤمنی شاد عنوان کرد: وقف به عنوان یک چشمه جاری و احسان ماندگار می تواند علاوه بر سود رساندن به مردم سبب رفع بخش عمده ای از مشکلات جامعه نیز شود.
وی ابراز داشت: سنت حسنه وقف از صدر اسلام تاکنون وجود داشته و نخستین واقف نیز پیامبر گرامی اسلام (ص) بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان با الگو گرفتن از خاتم الانبیا (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به سنت حسنه وقف بیش از پیش عمل کنند.
حجت الاسلام مؤمنی شاد اظهار داشت: تا زمانی که موقوفه پابرجا بوده و مردم از آثار مثبت، خدمات و برکات آن بهره مند هستند اجر و ثواب نصیب واقف آن می شود.
وی افزود: اقوام و قبایل مختلف کهگیلویه و بویراحمد برای رفع نیازمندی های افراد مستمند هر کدام از طوایف استان در زمینه های درمان، تحصیل، ازدواج، اشتغال و دیگر موارد اقدام به ایجاد موقوفه های مشارکتی کنند.
کهگیلویه و بویراحمد دارای 225 موقوفه است.
7535/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال