امام جمعه موقت یاسوج:

چشم و همچشمی بین مردم کهگیلویه و بویراحمد کنار گذاشته شود

یاسوج- ایرنا- امام جمعه موقت یاسوج اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را یادآور شد و گفت: چشم و همچشمی و اشرافی گری در تمامی زمینه ها از جمله مراسم های عروسی باید بین مردم کهگیلویه و بویراحمد کنار گذاشته شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: ملاک و معیار اصلی جوانان کهگیلویه و بویراحمد برای انتخاب همسر باید به جای مسائل تجملاتی و وضعیت اقتصادی ایمان و تقوا باشد.
وی 29 ذیقعده سالروز شهادت امام جواد (ع) را تسلیت گفت و افزود: ائمه اطهار (ع) از جمله امام نهم شیعیان برای تبلیغ دین اسلام و احکام الهی علاوه بر تحمل دشواری های متعدد شاگردان برجسته ای را نیز تربیت کردند.
امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: مراجع تقلید به عنوان تربیت یافتگان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جایگاه والایی دارند و به تازگی نیز شبهه افکنی هایی علیه آنان از سوی دشمنان آغاز شده است.
حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: مردم، مسئولان اجرایی و متولیان امور مذهبی و فرهنگی در کشور موظفند با شبهه افکنی های دشمنان علیه مراجع تقلید مقابله کنند.
وی ابراز داشت: مراجع تقلید با هوشیاری و روشنگری های لازم همواره توطئه ها، ترفندها و دسیسه های شوم دشمنان در زمینه مسائل مذهبی و فرهنگی را بی اثر می کنند.
حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: حضور مردم کهگیلویه و بویراحمد در مراسم های ترحیم اقوام، بستگان و آشنایان به مراتب بیشتر از شرکت آنان در برنامه های سالروز ولادت و شهادت ائمه اطهار (ع) است که زیبنده یک استان 100 درصد شیعه نخواهد بود.
7535/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال