پیچ های خطرناک جاده یاسوج به دهدشت اصلاح می شود

یاسوج - ایرنا- معاون ساخت و توسعه راه های کهگیلویه وبویراحمد گفت: پیچ های مرگ بار و مناطق حادثه خیز آب حیات- جوخانه در مسیر جاده یاسوج به دهدشت محدوده باغچه سادات- سرفاریاب با پیشرفت فیزیکی بالای 25 درصد در حال اجراست که پیش بینی می شود تا نیمه نخست سال 98 تکمیل شود.

محمد راستا روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزون بر 100 میلیارد ریال برای حذف و اصلاح این پیچ های خطرناک و نقاط حادثه اختصاص یافته است.
وی قرارداد اولیه با پیمانکار برای اصلاح و تغییر مسیر و حذف پیچ های خطرناک را حدود سه کیلومتر ذکر کرد و گفت: این طرح هم اینک فعال است.
راستا طول مسیر جاده یاسوج- باغچه سادات- سرفاریاب را افزون بر 160 کیلومتر ذکر کرد و گفت: عملیات ارتقای این محور از فرعی به اصلی ظرف سه سال گذشته و از دوراهی سپیدار یاسوج آغاز شده که تاکنون حدود 50درصد از کل مسیر به جاده اصلی ارتقا یافته است.
جاده باغچه سادات- سرفاریاب یکی از محورهای خطرناک برف گیر و دارای پیچ ها و نقاط حادثه خیز در استان کهگیلویه وبویراحمد است.
محور برف گیر و کوهستانی باغچه سادات - سرفاریاب به طول حدود 160 کیلومتر یک جاده مهم میانبر است که شهرستان کهگیلویه را به جاده اصلی پاتاوه - دهدشت و همچنین اصفهان و مرکز کشور متصل می‌کند.
کهگیلویه و بویراحمد 45 گردنه و یکهزار و 500 کیلومتر جاده برف گیر دارد.
این استان همچنین حدود 6 هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان 142 کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر راه اصلی، یکهزار و 238 کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
3016/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال