19میلیون گل رز در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد

گچساران- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 19 میلیون شاخه گل رز سال گذشته در این استان تولید شد که 90 درصد آن در تهران به فروش رسید.

شهرام عسکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 39 گلخانه تولید گل رز به مساحت 160 هزار متر مربع در این استان فعال است.
وی تصریح کرد: دلسیوتنا، فیستا، آوالانچ، ردوان، تابسان، اورانجیوس، آنجلینا و سامورایی از مهمترین ارقام گل رز تولید شده در این استان است.
عسکری تصریح کرد: 18 مورد از گلخانه‌های گل رز این استان به مساحت 72 هزار متر مربع از سال 92 تاکنون احداث شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته سه هکتار گلخانه گل رز در این استان ساخته شد.
عسکری تصریح کرد: بیش از 2 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در گلخانه‌های استان فعالیت می‌کنند.
وی افزود: فراهم کردن زمینه صادرات این محصول، توسعه گلخانه‌های انفرادی و فعال کردن مجتمع‌های گلخانه‌ای در شهرستان‌ها از عمده برنامه‌های جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این بخش است.
عسکری انجام آموزش‌های تخصصی رایگان و پرداخت تسهیلات بانکی را از دیگر برنامه‌های حمایتی دولت برای افزایش تولید گل رز هلندی در این استان ذکر کرد.
براساس آمار میزان تولید این محصول در پایان سال 92 در کهگیلویه و بویراحمد 6 میلیون و 500 هزار شاخه بود.
کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت و اقلیمی چهار فصل نقش مهمی در تأمین نیازهای ضروری بازار استان‌های جنوبی کشور دارد.
سالانه 800 هزار تن انواع محصول کشاورزی در 270 هزار هکتار زمین کشاورزی این استان تولید می‌شود.
2082/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال