آثار هنری بومی در کهگیلویه و بویراحمد حمایت می شوند

یاسوج- ایرنا- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آثار هنری فاخر، جذاب و دارای موضوع های بومی در تمامی رشته ها به طور جدی در این استان حمایت می شوند.

محمدشریف اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این از آثار هنری همسو با ارزش ها و سیاست های حوزه هنری کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز حمایت همه جانبه خواهد شد.
وی افزود: پیشکسوتان و مفاخر هنری و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش توسط حوزه هنری این استان تجلیل می شوند.
اسلامی بیان کرد: تجلیل از هنرمندان انقلابی و مردمی کهگیلویه و بویراحمد نیز جزو رسالت های مهم حوزه هنری این استان است.
وی عنوان کرد: مسئولان حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه آمادگی کامل داشته و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.
اسلامی ابراز داشت: 22 برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی سال 1397 توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در نقاط مختلف این استان اجرا شد.
وی گفت: مهمترین این برنامه ها شامل عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، دیدار با خانواده شهدای هنرمند، برگزاری کارگاه آموزشی شعر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه تجسمی، آیین خاطره گویی دفاع مقدس، رونمایی از کتاب شعر ۷۲ حرف با ۷۲ تن، برگزاری نشست بررسی اندیشه های شهید آوینی در گفتمان هنر انقلاب، اجرای نمایش خیابانی و صحنه ای و تجلیل از 18 هنرمند موفق سال 1396 استان بوده است.
20 تا 26 فروردین هر سال به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی شهید اهل قلم به نام هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.
7535/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال