یاسوج میزبان نخستین یادواره شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد است

یاسوج- ایرنا- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر یاسوج مرکز این استان چهارشنبه 25 بهمن امسال میزبان نخستین یادواره سردار «ستار اورنگ» تنها شهید مدافع حرم استان است.

مجمدشریف اسلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مکان برگزاری این یادواره حسینیه ثارالله و زمان آغاز آن نیز ساعت 9 صبح است.
وی افزود: جمعی از مسئولان اجرایی، هنرمندان، عموم مردم و خانواده شهدا و ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در این یادواره شرکت می کنند.
اسلامی بیان کرد: آیین رونمایی از تابلوی نقاشی شهید سردار «ستار اورنگ» نیز با مشارکت حوزه هنری، سپاه فتح و کنگره سرداران و شهدای کهگیلویه و بویراحمد در این یادواره برگزار می شود.
وی عنوان کرد: این تابلو اثر «عبادالله کرمی» نقاش جوان و مطرح کهگیلویه و بویراحمد است که به سفارش واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد طراحی شد.
سردار «ستار اورنگ» به عنوان تنها شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد 16 بهمن 1394 در درگیری با تروریست های داعش در کشور سوریه به شهادت رسید.
19 بهمن همان سال نیز در آیینی با حضور گسترده مردم و جمعی از مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در شهر یاسوج تشییع و در زادگاهش روستای نقاره خانه به خاک سپرده شد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: مسعود علیزاده
7535/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال