وقوع 39 سانحه رانندگی با 45 مصدوم در کهگیلویه و بویراحمد

گچساران - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه 39 سانحه رانندگی شهری و بین جاده‌ای در این استان رخ داد که 45 مصدوم بر جای گذاشت.

جلال پوران فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت 21 تصادف با 27 مصدوم در جاده‌های برون شهری و 18 سانحه رانندگی با 18 مصدوم در جاده‌های درون شهری رخ داد.
وی تصریح کرد: از این تعداد مصدوم 34 نفر پس از امداد و نجات اولیه به نزدیک‌ترین بیمارستان انتقال داده شدند و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد زنجیره‌ای سه خودروی پژو 405، پژو 206 و پیکان در محور یاسوج به اصفهان (سه راهی کریک) با پنج نفر مصدوم مهمترین سانحه رانندگی روزهای 21 و 22 دی بوده است.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا چهارم دی ماه پنج هزار و 600 مأموریت امدادی از سوی کارکنان فوریت‌های پزشکی این استان انجام شده است.
پوران فرد بیان کرد: در این مأموریت‌ها 14 هزار 400 مصدوم پس از امداد و نجات اولیه به بیمارستان‌ها منتقل شدند.
وی بیان کرد: هم اکنون 39 پایگاه امداد زمینی و 2 پایگاه امداد و نجات هوایی به حادثه دیدگان در کهگیلویه و بویراحمد خدمات رسانی می‌کنند.
کهگیلویه و بویراحمد حدود 6 هزار کیلومتر جاده ارتباطی اعم از بزرگراه و راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
سال گذشته 165 نفر بر اثر حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند.
تعداد مصدومان ناشی از سوانح جاده‌ای سال 1395 در این استان چهار هزار و 384 نفر بود.
خبرنگار: فرزانه شریفی**انتشاردهنده: علیزاده
8143/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال