19 طرح بهداشتی و درمانی در کهگیلویه در دست اجراست

یاسوج -ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: 19 طرح بهداشتی و در مانی در مناطق شهری و روستایی بخش های مختلف این شهرستان در دست اجراست.

کورش داوری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها از محل‌های مختلف با همکاری خیرین، بنیاد علوی، طرح تحول نظام سلامت و طرح‌های ملی و استانی در حال اجراست.
وی پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها را 25 تا 85 درصد ذکر کرد.
داوری مرکز جامعه سلامت روستای چنگلوا، کلایه سفلی، قلعه دختر و پایگاه بهداشتی سوق را از طرح‌های خیرساز برشمرد.
وی اعتبار این طرح‌ها را 20 میلیارد ریال ذکر کرد.
داوری تصریح کرد: مرکز جامع خدمات سلامت شبانه روزی دیشموک و 15 میلیارد ریال اعتبار با پیشرفت فیزیکی 45 درصد نیز از سوی به یاد علوی در دست ساخت است.
داوری طرح کلینیک تخصصی بیمارستان دهدشت با 85 درصد پیشرفت فیزیکی، تحویل موقت طرح تسهیلات زایمانی، تحویل موقت مرکز جامع خدمات سلامت شهری امام علی دهدشت، توسعه اورژانس با 85 درصد پیشرفت، آموزشگاه بهورزی با 40 درصد و ساختمان ستاد شبکه با 25 درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر طرح‌های در دست اجرای شهرستان ذکر کرد.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها، مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.
داوری با اشاره به وجود 103 خانه بهداشت و یک بیمارستان در سطح شهرستان اظهار کرد: خانه‌های بهداشت خدمات مختلف بهداشتی به مراجعه کنندگان در مناطق روستایی ارائه می‌دهند.
وی افزود:هفت پایگاه سلامت در شهر دهدشت روزانه خدمات مختلفی از جمله تست فشارخون، قند خون، توزیع قرص آهن و ارائه آموزش به زنان باردار و مشاوره‌های پزشکی و درمانی به مراجعه کنندگان به‌صورت رایگان ارائه می‌دهند.
شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه دارای چهار بخش، چهار شهرو 10 دهستان است.
45 درصد از جمعیت شهرستان نیز در 365 روستا سکونت دارند.
خبرنگار: حسین خدمتی ** انتشاردهنده: علیزاده
7531/1662

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال