انتظار برای بهره برداری از طرح مجتمع فرهنگی هنری دوگنبدان 13ساله شد

گچساران - ایرنا - انتظار برای بهره برداری از طرح مجتمع فرهنگی هنری دوگنبدان مرکز شهرستان نفتخیز گچساران 13ساله شده است.

به گزارش ایرنا،فرماندار گچساران سه شنبه در نشست بررسی روند طرح های عمرانی گچساران معارضات اجتماعی، برخی اشکالات فنی و طراحی سیستم سرمایشی نامناسب را دلایل کندی روند عملیات اجرایی این طرح دانست.
عبدالرحیم رحیمی با اشاره مدت زمان طول عمر مفید یک ساختمان افزود: با تعامل دستگاه های اجرایی باید هر چه سریعتر این طرح تکمیل و بهره برداری شود.
وی با یادآوری اهمیت ایمنی ساختمان تصریح کرد: در 2 سال گذشته چهارهزار متر مربع مقاوم سازی در این طرح انجام شد.
فرماندار گچساران افزود: اعتبارات خوبی در 2 سال اخیر برای تکمیل طرح مجتمع فرهنگی هنری شهر دوگنبدان تخصیص یافته است.
عملیات اجرایی این طرح از سال 1384 آغاز شده است.
رحیمی افزود:طرح مجتمع فرهنگی هنری شهر دوگنبدان در زمینی به مساحت 9هزار و 600 متر مربع با سه هزار و 400 متر مربع زیربنا و در سه طبقه اجرا می شود.
وی بیان کرد:احداث سه سالن 150 نفره، نگارخانه ، ساختمان های انجمن های ادبی و ساختمان اداری از بخش های مختلف این طرح است.
فرماندار گچساران ساخت مصلای شهر دوگنبدان را از دیگر طرح هایی دانست که روند اجرای آنها کند است و ادامه داد: اشکال در ساخت گنبد مشکل اصلی این طرح است.
رحیمی افزود: طرح مصلای شهر دوگنبدان نیز از سال 1381 آغاز شده است و به گفته کارشناسان مسائل فنی در ساخت آن رعایت نشده است.
وی بیان کرد: با همکاری دستگاه های اجرایی متولی هم اکنون طراحی جایگزین ساخت مصلای شهر دوگنبدان در حال اجراست و این طرح در آینده نزدیک بهره برداری خواهد شد.
در این نشست برای رفع موانع تکمیل طرح مجتمع فرهنگی هنری شهر دوگنبدان از جمله حمایت دستگاه های اجرایی برای رفع معارض اجتماعی،زمین منابع ملی و سایر مشکلات تکمیل این طرح تصمیم گیری شد.
فرماندار گچساران گفت: 340 طرح عمرانی با بیش از یکهزارو 620میلیون ریال اعتبار در مناطق مختلف این شهرستان در دست اجراست.
وی افزود: اعتبار این تعداد طرح ها از محل اعتبارات استانی، 2درصدنفت، استفاده متوازن و ماده 10 و 12 ستاد بحران تامین شده است.
وی بیان کرد: این طرح ها با پیشرفت فیزیکی 10 تا 98 درصد در حوزه‌های مختلف شامل راه، انرژی، آب، عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، ورزش، فضای آموزشی، گردشگری، فرهنگی و مذهبی در دست اجراست.
رحیمی افزود: بیش از یکهزار میلیارد ریال، امسال از محل اعتبار 2 درصد نفت به این شهرستان اختصاص یافته که 48 درصد از این میزان اعتبارات تاکنون جذب شده است.
وی میزان اعتبارات 2 درصد نفت سال گذشته این شهرستان را 370 میلیارد ذکر کرد و گفت: 70 درصد از این میزان اعتبار جذب شد.
رحیمی ادامه داد: 140 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در سالجاری به طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص یافته که از این میزان تاکنون38درصد تخصیص داده شد.
وی اظهار داشت: پارسال بیش از 480 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و 2 درصد نفت به این شهرستان اختصاص یافت.
رحیمی ساخت جاده بابامیدان - گچساران به بهبهان،جاده گچساران به چرام، پردیس هنری، مصلی ، مجتمع فرهنگی و هنری و روکش راه‌های روستایی را از مهمترین طرح های در دست اجرا در این شهرستان ذکر کرد.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی
8143

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال