برگزیدگان دومین دوره انتخاب کتاب سال کهگیلویه وبویراحمد معرفی شدند

یاسوج - ایرنا - 11 اثر برگزیده دومین دوره انتخاب کتاب سال کهگیلویه وبویراحمد در آیینی با حضور جمعی از مسوولان این استان روز سه شنبه معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد در آیین پایانی دومین آیین انتخاب کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد که در دانشگاه یاسوج برگزار شد گفت:
دبیرخانه این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و هیات علمی دانشگاه یاسوج از اول آبان سال گذشته تشکیل و در فراخوانی 125 نویسنده آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
امین کمالوندی بیان کرد: 43 استاد دانشگاه یاسوج کار داوری انتخاب کتاب سال کهگیلویه وبویراحمد را بر عهده داشتند که پس از داوری آثار رسیده 11 کتاب در حوزه های مختلف به بخش پایانی جشنواره راه یافتند.
وی اظهار کرد: دور نخستین دوره انتخاب کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 180 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری آثار کتاب 'کوچ کوچ ' عطا طاهری حائز رتبه برتر شناخته شد.
کمالوندی ایجاد حس رقابت و تولید کتاب بین نویسندگان استان، ایجاد مرکز اسناد کتب از کتاب های تولید شده نویسندگان استان در کتابخانه مرکزی، ایجاد انگیزه در نویسندگان را از اهداف مراسم انتخاب کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
در این آیین کتاب های 'روش ها و فنون صید آبزیان 'در موضوع آموزش نوشته محمد امیری اردکانی، 'جهان سازی ناتو 'در موضوع ترجمه به نویسندگی رضا التیامی نیا، 'شکفتن به وقت شهریور ' در موضوع ادبیات پایداری به نویسندگی سیدناصر بدیسار، 'بررسی جریان خیار شرط در معادلات از منظر فقه و حقوق' با موضوع دینی به نویسندگی عبدالله بهمن پور، از آثار برگزیده دومین دوره کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد بودند.
کتاب های'بررسی مزیت نسبی ارزش افزوده ' با موضوع اقتصاد به نویسندگی طاهر شریف پور،' زاگرس نشینان چرام 'با موضوع تاریخ نوشته داریوش غلامی، 'تصفیه فاضلاب و لجن پالایشگاه نفت' با موضوع علوم و مهندسی نوشته حافظ گلستانی، 'دانش خانواده بر پایه روانشناسی اسلامی با موضوع روانشناسی' به نویسندگی آرمین محمودی از دیگر آثار برگزیده کتاب سال این استان است.
'کلید شناسایی و تاکسونومی ترماتودها' با موضوع پزشکی و سلامت نوشته عبدالعلی مشفع، 'فرهنگ عامه قوم لک با موضوع فرهنگ عامه 'به نویسندگی رضا یوسف وند و 'آدم های معروف دستشویی نمی روند' با موضوع ادبیات (نظم و نثر) به نویسندگی آریا معصومی از نظر هیات داوران دومین دوره کتاب سال کهگیلویه وبویراحمد به عنوان اثر برتر انتخاب شدند.
در این آیین به نویسندگان 11 اثر برتر دومین دوره کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد با اهدای
دیپلم افتخار و جوایزی تجلیل شد.
همچنین در این آیین از مادر نویسنده شهید عبدالمحمد تقوی ازنویسندگان هم استانی و صاحب 21 عنوان کتاب تجلیل شد.
در این آیین جایزه طراح برتر روی جلد کتاب به 'فرود عباسی' طراح روی جلد کتاب در امتداد نقطه چین نوشته اکبر دهبان نژادیان اهدا شد و 'مجتبی مجلسی' نیز جایزه صفحه آرایی برتر کتاب بهم نمیاد به نویسندگی محسن بدره را کسب کرد.
تجلیل از زحمات فتحعلی بزرگمهر نویسنده بیش از 30 اثر در حوزه دفاع مقدس از دیگر برنامه های دومین دوره انتخاب کتاب سال کهگیلویه و بویراحمد بود.
671/7533

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال