معاون سیاسی وزیر کشور از دو شرکت صنعتی در یاسوج بازدید کرد

یاسوج - سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور به همراه قوام نوذری استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران اجرایی این استان روز جمعه از شرکت دارویی
زردبند و کارخانه تولید مواد آرایشی ، بهداشتی سینره در یاسوج بازدید کردند و با مسایل و مشکلات آنها آشنا شدند.

به گزارش ایرنا ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید ، گفت: بدون شک وجود شرکتهای صنعتی در هر منطقه موجب اشتغالزایی و رشد و توسعه اقتصادی همه جانبه آن می شود و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.
قوام نوذری افزود: تلاش مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و بوِیژه متولیان امر برای رفع موانع ، مشکلات و کمبودهای شرکتهای صنعتی این استان از جمله زردبند و سینره امری ضروری است.
مدیر تولید و سرپرست شرکت دارویی زردبند یاسوج نیز در این بازدید ، گفت: این شرکت هم اکنون با 70 درصد ظرفیت تولید مشغول به کار است و با استفاده از 400 گونه گیاهی حدود 80 نوع دارو ، عصاره و اسانس تولید می کند.
افشین تقی زاده ، میزان تولید سالانه شرکت دارویی زردبند یاسوج را 800 تن عصاره و یک تن اسانس اعلام کرد.
وی افزود: اشتغالزایی دایمی این شرکت بین 20 تا 50 نفر و اشتغالزایی فصلی آن نیز بین 200 تا 300 نفر است.
تقی زاده بیان کرد: مواد اولیه مورد نیاز برای تولید داروهای گیاهی شرکت دارویی زردبند یاسوج از طریق کشت در 30 هکتار زمین در یاسوج و 300 هکتار در سطح کشور به صورت پیمانکاری تامین می شود.
وی ، زمان برداشت گیاهان دارویی را هفت ماه در سال و از اردیبهشت تا آذرماه اعلام کرد و اظهار داشت: مهمترین مشکل شرکت دارویی زردبند یاسوج داشتن سه میلیارد ریال معوقه بانکی نزد بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.
تقی زاده عنوان کرد: با وجود انجام مذاکرات و رایزنی های متعدد با مسوولان بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد این مشکل هنوز برطرف نشده است.
مدیر کارخانه تولید مواد آرایشی ، بهداشتی سینره یاسوج نیز در این بازدید ، گفت: تولیدات این کارخانه شامل انواع شامپو ، ژل ، کرم و لوسیون است.
سیروس جاودانه ، بدون اشاره به ظرفیت تولید روزانه و میزان اشتغالزایی کارخانه تولید مواد آرایشی ، بهداشتی سینره یاسوج ، افزود: مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه از استانهای همجوار وارد می شود. ک/2
563/7534

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال