سپاه 77 هزار جهیزیه به نوعروسان محروم کشور اهدا کرد

ایلام - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه طی 2 سال گذشته 77 هزار سری جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع کرده است.

به گزارش ایرنا، سردار سید ضیاء الدین حزنی روز سه شنبه در آیین اهدای جهیزیه به نوعروسان استان ایلام اظهار داشت: میزان اعتبار هزینه شده برای این تعداد جهیزیه افزون بر 385 میلیارد و 125 میلیون تومان بوده است.
وی افزود: این مقدار جهیزیه با همکاری و همراهی دولت، نهادهای خیریه، کمیته امداد، آستان قدس رضوی، دفتر مقام معظم رهبری، سپاه و ... تهیه و به جامعه هدف اهدا شده است.
حزنی یادآور شد: ازدواج آسان، تشویق زوجین و خانواده ها برای کاهش هزینه های ازدواج جوانان و تلاش برای تامین بخشی از اقلام مورد نیاز جهیزیه نوعروسان از جمله برنامه ها و اهداف قرارگاه محرومیت زدایی سپاه است.
وی با بیان اینکه چهار آسیب اجتماعی شامل طلاق، اعتیاد، محرومیت و فقر با وجود تمام تلاش‌ها برای کاهش آنها هنوز در کشور خودنمایی می‌کند، گفت: از جمله سیاست های سپاه کاهش این ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی است و در این راستا با ارائه تسهیلات، آموزش میزان طلاق زوجین بیش از سه درصد کاهش یافته است.
وی یادآور شد: نگاه مقام معظم رهبری به مسائل اجتماعی دقیق و راه گشا بوده و سپاه در حوزه محرومیت زدایی و ازدواج آسان در راستای منویات رهبری ورود جدی کرده و دستاوردهای مطلوبی را نیز به دست آورده است.
حزنی تاکید کرد: با توجه به جمعیت جوان کشور و افزایش هزینه های زندگی در سال های اخیر سپاه پاسداران تلاش کرده در امر ترویج ازدواج آسان و زمینه سازی تامین بخشی از نیازهای زوج های جوان ورود کند.
وی در مورد دیگر فعالیت های این قرارگاه هم گفت: مجموعه سپاه از جمله قرارگاه محرومیت زدایی در امر بازسازی و تعمیر منازل مسکونی مردم مناطق سیل زده از آمادگی کامل برخوردار است.
وی تاکید کرد: بخشی از مدیریت و بهسازی و رسیدگی به مناطق سیل زده را مجموعه سپاه تقبل کرده و همچنین سپاه آماده مشارکت بیشتر برای تهیه لوازم خانگی مردم مناطق سیل زده با همکاری دستگاه ‌های اجرایی استان ‌های سیل زده است.
حزنی با اشاره به خدمات رسانی به مناطق سیل زده استان ایلام از اعلام آمادگی سپاه برای تعمیر رایگان همه موتورپمپ‌های کشاورزان استان ایلام که بر اثر سیل تخریب شده یا آسیب دیده اند، خبر داد.
وی یادآور شد: افزون بر 9 هزار 516 پروژه عمرانی و غیر عمرانی نیز در راستای محرومیت زدایی در ایلام اجرایی شده است.
وی گفت: برای این میزان طرح اجرایی بیش از 790 میلیارد ریال اختصاص یافته که تاکنون بیش از 580 میلیارد ریال آن هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین 175 سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش نهادهای حمایتی استان ایلام اهدا شد.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال