سفر رییس جمهوری به ایلام با پیگیری استاندار محقق شد

ایلام - ایرنا- معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام بازدید دیروز رئیس جمهوری از منطقه سیل زده بخش ماژین را دستاوردی برای همه استان دانست و تحقق آن را حاصل پیگیری جدی استاندار ایلام ذکر کرد.

به گزارش ایرنا محمد نوذری شنبه شب در جریان ویژه برنامه جشن سالگشت میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) که در دانشگاه ایلام برگزار شد این مناسبت را به منتظران مومن ایشان تبریک گفت.
وی برخی مسائل حاشیه ای طرح شده در خصوص محدودیت سفر و بازدید رئیس جمهوری به منطقه ماژین از توابع شهرستان دره شهر استان ایلام ایراد ناروا و غیر منطبق با واقعیت دانست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام توضیح داد: رییس جمهوری در شرایطی از منطقه سیل زده دره شهر بازدید کرد که براساس برنامه رسمی تنها استان های لرستان و خوزستان به عنوان مقصدهای سفر و بازدید دیروز شنبه وی اعلام شده بود.
نوذری به پیگیری مستمر استاندار برای حضور رییس جمهوری به مناطق سیل زده ایلام اشاره کرد و افزود: با توجه به برنامه بازدید رئیس جمهوری از پلدختر که در مجاورت بخش ماژین قرار دارد تصمیم گرفتند که به خواسته استاندار ایلام جواب مثبت بدهند و آقای دکتر روحانی به این منطقه نیز سفر کوتاهی داشته باشند و بعد راهی استان خوزستان شوند.
نوذری در ادامه به همراهی استاندار ایلام در سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه در سفر رئیس جمهوری به استان با توجه به ازدحام جمعیت فرصت ارائه گزارش جامع و کامل خسارات سیل فراهم نشد.
وی اضافه کرد: براین مبنا استاندار ایلام با همراهی و مشایعت رئیس جمهوری بسوی استان خوزستان فرصت مناسبی یافت که مجموع خسارت های ناشی از سیل استان ایلام را به رئیس دولت تدبیر گزارش کند.
وی یادآوری کرد: در جریان بازگشت استاندار ایلام از دزفول و عزیمت بسوی ایلام بالگرد حامل وی دچار نقض فنی شد که خوشبختانه خسارت یا آسیب جسمی رخ نداده و استاندار و همراهان وی در سلامت کامل هستند.
معاون سیاسی و امنیتی در ادامه از برخی افراد که می گویند چرا رئیس جمهوری به دیگر نقاط استان ایلام سفر نکرده است گلایه کرد.
وی گفت: علت اصرار و پیگیری استاندار ایلام برای سفر و حضور آقای روحانی به استان ایلام این بود که از این فرصت برای ارائه گزارش کاملی از وضعیت نابرخوردار استان و همچنین خسارات وارده به تمام مناطق سیل زده استان استفاده شود.
وی ادامه داد: نباید استان را به 2 منطقه شمال و جنوب تفکیک کرد: در روزهای ماقبل بیشتر وزرا و مسئولان کشوری از دیگر مناطق سیل زده استان چون روستاهای غرب رودبار بازدید کردند و برای حل مسائل و مشکلات اهالی این مناطق تصمیم هایی اتخاذ شده است.
وی تصریح کرد: همه مردم مناطق استان ایلام بی هیچ تفکیک و تقسیمی برای مسئولان عزیز و قابل احترام هستند.
6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال