بهبود کیفیت آموزشی مستلزم تامین نیازهای معلمان است

ایلام- ایرنا- استاندار ایلام گفت: اقدامات شاخص معلمان باید مورد تجلیل قرار گیرد و نقاط قوت معلمان دیده شود چراکه بهبود کیفیت آموزشی در گرو و مستلزم تامین نیازهای معلمان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: فرهنگ سازی باید توسط معاونت امور تربیتی صورت گیرد و برای معلمان بر اساس امتیاز دهی علاقه ، جدیت و از خودگذشتگی رده بندی انجام و از آنان تجلیل و تقدیر شود.
وی از سرپرست امور تربیتی آموزش و پرورش استان خواست با شناسایی معلمان پر تلاش و فعال بر اساس معیار و شاخص های برتر تقدیرنامه با امضا استاندار و معاون و مدیرکل اموزش و پرورش تهیه شود.
استاندار ایلام با انتقاد از نامناسب بودن برخی مدارس مناطق عشایری گفت: باید مدارس این مناطق بصورت شکیل و زیبا ایجاد شود.
سلیمانی دشتکی در خصوص ساخت مدرسه یک کلاسه در منطقه حفاظت شده کولگ نیز گفت: نباید بر اساس قانون به ساخت و ساز در مناطق حفاظت شده بپردازیم با ایجاد مدارس کانکسی مناسب برای عشایر نقاط مرزی که در مناطق حفاظت شده هستند می توان از ایجاد پناهگاه برای قاچاقچیان دام و شکارچیان غیر مجاز پیشگیری کرد.
وی در ادامه این نشست در خصوص استانداردسازی 1856 کلاس فاقد وسایل گرمایشی گفت: مجلس قرار است در بودجه سال آینده برای همه مدارس اعتبار استاندارد سازی قرار دهد که باید پیگیر شویم و اگر اختصاص نیافت در استان برای استانداردسازی کلاس ها اعتبار اختصاص می دهیم.
سلیمانی دشتکی همچنین در خصوص واگذاری زمین مدرسه شهید احمد کرمی در مرکز شهر ایلام نیز گفت: باید زمین این مدرسه در قالب فضای آموزشی و عمومی و پارک برای مردم باشد و قرارداد به گونه ای باشد که هیچ وقت به مکان تجاری تبدیل نشود.
وی کاهش ترافیک، پیشگیری از حوادث غیر مترقبه به دلیل فرسوده بودن بافت مدرسه را عامل اصلی تخریب این فضای آموزشی برشمرد.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام نیز در این نشست به تشریح مصوبات نشست قبل پرداخت و گفت: 1357 دانش آموز روز 22 بهمن در قالب پرچم سه رنگ انقلاب حضور پیدا می کنند.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال