معاون استاندار ایلام:

ساخت هتل در ایلام گرفتارمانع تراشان شده است

ایلام- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام با ذکر ضرورت و اهمیت وجود مراکز اقامتی گردشگری مناسب و به خصوص ساخت هتل چند ستاره در ایلام تصریح کرد: مانع تراشی های بی مبنا موجب دلسردی سرمایه گذاران هتل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایوب درویشی روز شنبه در نشست بررسی واگذاری زمین برای ایجاد طرح هتل پنج ستاره در شهر ایلام اظهار داشت: تاکنون سرمایه گذاران زیادی برای ایجاد هتل در استان اعلام آمادگی کردند اما بعد از مواجهه با موانع از پیگیری و اجرای طرح منصرف شده اند.
وی اظهار داشت: بالا بودن قیمت زمین و طولانی بودن فرآیند واگذاری از مهم ترین موانع اصلی دفع سرمایه گذاران قبلی است.
معاون استاندار ایلام با ذکر اینکه هم اکنون این استان از نظر توسعه گردشگری و ارتباط با عراق و حضور زوار و توریسم دارای وضعیتی پایدار و رو به رشد است گفت: ایجاد هتل مناسب در استان ضروری است.
وی ادامه داد: شهرداری و منابع طبیعی باید ساز و‌کار لازم در تسریع و تسهیل برای واگذاری اراضی مورد نیاز طرح هتل پنج ستاره بی اندیشند.
وی از سازمان راه و شهرسازی و شهرداری ایلام خواست که با مکان یابیمناسب برای ساخت هتل ، روند جذب سرمایه گذار را تسریع کنند.
وی خواستار ایجاد جذابیت برای تسریع در روند جذب سرمایه گذار در استان بر اساس ظرفیت ها و قابلیت های ایلام شد.
درویشی گفت: نباید با طرح محدودیت ها و ایجاد موانع باعث عدم حضور و دفع سرمایه گذاران در استان شویم.
وی اظهار داشت: وظیفه دستگاه های خدماتی است که زیرساخت ها را به مناطقی که نیاز است برسانندتا برای سرمایه گذاران ایجاد جذابیت شود.
وی ادامه داد: برخی شرکت های سرمایه گذاری نیز در استان سابقه پیگیری این موضوع را دارند که چون به تعهدات خود عمل نکرده اند و زمین آنها خلع ید شده است.
درویشی افزود: فرآیند واگذاری زمین به سرمایه گذاری باید به صورت مناسب انجام گیرد که منجر به اجرای طرح و ایجاد اشتغال و انجام تعهد مجری طرح شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نشست مقرر شد که مکان یابی در چند نقطه از شهر ایلام با حضور دستگاه های ذیربط برای واگذاری زمین به ایجاد هتل پنج ستاره انجام گیرد.
7177/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال