استاندار ایلام:

مقاومت کم نظیر مردم ایلام در دوران دفاع مقدس ستودنی است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با اشاره به رشادت های مردم این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: این استان بزرگ ‌ترین ضربه‌ها را در دوران دفاع مقدس دید اما به معنای واقعی کلمه در برابر تجاوز رژیم بعثی مقاومت کرد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در دیدار با نمایندگان شورای راهبردی نهاد ریاست جمهوری در وزارت کشور اظهار داشت: مردم ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس با همدلی، وحدت، ایمان، شور و عشق پا در میادین جنگ گذاشتند و حماسه های درخشانی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدند.
وی افزود: قبل از آغاز جنگ تحمیلی جنگ در ایلام آغاز شده بود، نقطه به نقطه این استان در این هشت سال جای بمباران های رژیم بعثی بود، ولی مردم سلحشور و مرزدار ایلام پا به پای رزمندگان از کیان کشور دفاع کردند.
استاندار ایلام تاکید کرد: این استان در دوران جنگ تحمیلی نماد استقامت و مبارزه با تجاوزگران بعثی بود، مردم این دیار در دوران جنگ سختی ها و مرارت های زیادی کشیدند و اکنون بایستی نسبت به این مردمان خدمتگذاری کرد تا عقب ماندگی های ایلام جبران شود.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: هنوز هم آثار جنگ در ایلام قابل مشاهده است و برای زدودن غبار جنگ و محرومیت از رخسار ایلام بایستی همه دست در دست هم به توسعه این دیار کمک کنیم.
وی با تقدیر از خدمات نظام و دولت های مختلف در ایلام یادآور شد: علی رغم دستاوردهای کم نظیری که در این استان صورت گرفته است اما از آنجا که عمق محرومیت حاصل از بی توجهی دوران قبل از انقلاب و آثار ناشی از جنگ تحمیلی زیاد بوده باز این استان نیازمند توجه بیشتر است.
3032/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال