کاراحیای تالاب سیاب درویش در ملکشاهی آغاز شد

ایلام -ایرنا- مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت :عملیات اجرایی احیای تالاب سیاب درویش که درنیمه تابستان سال جاری به دلیل خشکسالی و کاهش باران نیمه خشک شده بود، در دست اجرا قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا رضا عدالت جو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :پس از پیگیری های مستمر کار احیاء تالاب باارزش سیاب درویش در قالب یک پروژه سه ماهه مصوب و اجرایی شد.
وی اظهار داشت : هم اکنون این پروژه با احداث مخزن ذخیره آب و لوله گذاری با پیشرفت 60 درصدی در حال احداث است که تا ماه اینده به بهره رداری خواهد رسید .
وی افزود : با اتمام این پروژه در فصول پر آب و بارندگی میزان قابل توجهی از آب رودخانه ذخیره و در فصول کم اب به تالاب تزریق می شود .
عدالت با اشاره به اهمیت اکوسیستمی این تالاب گفت :تالاب سیاب درویش مامن و مکان زندگی تعداد قبل توجهی از پرندگان و حیوانات است که در صورت خشک شد باعث تلف شدن حیات وحش و خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست منطقه خواهد شد.
این مسئول اضافه کرد : تالاب سیاب درویش به عنوان یک نقطه گردشگری منحصربه فرد در صورت سرمایه گذاری و معرفی در سطح استان می تواند در رونق اقتصادی مردم اهالی روستاهای مجاور آن نقش آفرین باشد.
تالاب سیاب درویش با وسعت 3 هزار متر مربع در یک کیلومتری روستای سیاب درویش از توابع بخش گچی شهرستان ملکشاهی قرار دارد .
7179/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال