واریانت ترشابه اربعین امسال زیر بار ترافیک می رود

ایلام - ایرنا - سرپرست اداره راه و شهرسازی ملکشاهی با بیان اینکه پروژه 4/5 کیلومتر واریانت ترشابه برای اربعین امسال آماده بهره برداری است، گفت: تاکنون برای این پروژه اعتباری بیش از 135 میلیارد ریال هزینه شده است .

عباداله بابایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گردنه ترشابه یکی از مهمترین نقاط حادثه خیز و سخت گذر مسیر ملکشاهی به مهران محسوب می شد که فاقد هر گونه استاندارد راهسازی بود.
وی افزود: بسیاری از حوادث رانندگی منجر به فوت در سنوات گذشته در این مسیر روی می داد که اصلاح 4،5 کیلومتر طول این مسیر از سال 95 در دستور کار قرار گرفت.
سرپرست اداره راه و شهرسازی ملکشاهی تاکید کرد: مرحله نخست این پروژه سال گذشته به طول 2،5 کیلومتر و با اعتبار 70 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که بلافاصله کار احداث 2 کیلومتر باقی مانده با اعتبار 65 میلیارد ریال آغاز و تاکنون کار زیرساختی این مسیر به اتمام رسیده و عملیات آسفالت آن نیز قبل از اربعین آماده می شود.
بابایی یادآور شد : هر چند با بهره بردای از این پروژه راهسازی و حذف نقاط حادثه خیزی که در دست اقدام است شاهد توسعه مسیر ایلام - ملکشاهی - مهران هستیم اما تا تبدیل شدن این مسیر به یک راه اصلی و شریانی که از استانداردهای کافی برخوردار باشد راه طولانی در پیش رو است که امیدورایم با رویکرد مثبت مسئولان استان نسبت به این مسیر این مهم محقق شود.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن ورودی شهرهای ارکواز و دلگشا به سمت ایلام به طول پنج کیلومتر با اعتبار 160 میلیارد ریال در آینده نزدیک خیر داد و گفت: کار عملیاتی آن پس از طی شدن مراحل مناقصه و واگذاری به پیمانکار آغاز خواهد شد.
مسیر ایلام – ملکشاهی –مهران به طول 110 کیلومتر به عنوان یک مسیر موازی و راه دوم دسترسی به مرز مهران جهت تردد زائرین اربعین حسینی از چند سال گذشته اهمیت دو چندانی یافته و توسعه و بهسازی این مسیر در دستور کار قرار گرفته است.
شهرستان ملکشاهی با 100 کیلومتر راه فرعی و 77 کیلومتر راه روستایی در مرکز جغرافیایی استان قرار دارد.
7179/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال