رئیس اتاق اصناف ایلام:

انبار کالا در منزل احتکار بی مبنا و زیان آفرین است

ایلام - ایرنا - رئیس اتاق اصناف استان ایلام با اشاره به برخی از شهروندان که متاثر از فضای روانی و رسانه ای اقدام به خرید و انبار انبوه کالا در منازل می کنند، گفت: این اقدام شهروندان بی مبنا ، زیان آفرین و مصداق احتکار عینی است.

یونس حواسیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خرید کالا به مقادیر زیاد از سوی مردم به عنوان اقدامی غیر منطقی باعث بی تعادل شدن چرخه عرضه و تقاضا می شود.
وی با ذکر اینکه هم اکنون آرامش بر بازار حاکم است، یادآور شد: مردم باید آرامش خود را حفظ تا آرامش روانی و اقتصادی بازار نیز بیشتر از این متلاطم نشود و به اندازه نیاز خانوار خرید کنند.
این فعال صنفی اضافه کرد: هرچند احتکار کالاها و اجناس انبارهای بزرگ بر بازارهای استان ایلام نیز تاثیرگذار است، اما انبارهای ذخیره سازی کالا در استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
به گفته حواسیان این اجناس و کالاها به تدریج و بر حسب شرایط و نیاز بازار در حال عرضه است و کمبود خاصی در استان ایلام احساس نمی شود.
رئیس اتاق اصناف ایلام تاکید کرد: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید تحصیلی هستیم نظارت بر اماکن عرضه لوازم مورد نیاز دانش آموزان تشدید شده است.
حواسیان از برپایی نمایشگاه پاییزه با اولویت عرضه اقلام دانش آموزی در دهه آخر شهریورماه جاری خبر داد و گفت: در این نمایشگاه اجناس با 10 تا 15 درصد کمتر از نرخ بازار عرضه خواهد شد.
6034/ 7172

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال