امام جمعه ایلام:

فتنه دشمنان برای جدایی میان ایران و عراق ناکام می ماند

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در ایلام و امام جمعه ایلام گفت: فتنه ای که در روزهای اخیر برای ایجاد شکاف و جدایی میان ملت های بزرگ ایران و عراق توسط عوامل استکبار به راه انداخته شده راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی لطفی عصر شنبه در همایش عوامل اجرایی آئین های محرم اظهار داشت: دشمنان با ترس از قدرت عظمت و پیام آزادی خواهی و مبارزه با ظلم عاشورا سعی دارند قیام سالار شهیدان (ع) را فقط یک حادثه دینی نه سیاسی و دینی القا کنند و در داخل نیز برخی گروه ها و جریان ها همسو با هدف استکبار در حال ترویج این تفکر غلط و خطرناک هستند.
وی افزود: همه نهضت ها و قیام های بزرگ تاریخ ریشه در مکتب و قیام خونین محرم دارند و هدف استکبار با اشراف و آگاهی کامل از آرمان ها و اهداف والای نهضت حسینی خاموش کردن شعله های همیشه فروزان عاشورا و کمرنگ جلوه دادن اهداف آن است.
امام جمعه ایلام با اشاره به ارتباط نزدیک کشورهای ایران و عراق به ویژه حضور زائران دو ملت در کنار هم تاکید کرد: دشمنان با انواع توطئه، دسیسه و برنامه ریزی ها سعی در ایجاد دشمنی، کینه، عداوت بین دولت و ملت های ایران و عراق دارند در حالیکه با زیرکی، درایت و تیزبینی عراق و ایران این هجمه های پوشالی دشمنان نیز خنثی و آنها هم در رسیدن به اهداف شومشان ناکام خواهند ماند.
حجت الاسلام لطفی همچنین با به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و یادآور شد: نباید همه ناملایمات اقتصادی را به تحریم نسبت داد در حالیکه بخش عمده ای از وضعیت بغرنج موجود حاصل سودجویی عده ای و احتکار کالا و فشار وارد شدن به جامعه و اختلال در روند خرید مردم است که باید با نظارت و مدیریت از سوی مسئولان این شرایط کنترل و مدیریت شود.
وی در مورد اقامه عزای سالار شهیدان هم اظهار داشت: با توجه به جایگاه رفیع و عظیم حضرت اباعبدالله (ع) باید عزا و شور حسینی با اخلاص، با بصیرت و آکاهی کامل به جایگاه والای امام حسین (ع) و اهداف قیام عاشورا باشد و نیز این ایام فرصتی ارزنده برای جذب و آشنایی نسل جوان و نوجوان با معارف و احکام اسلام و فلسفه نهضت محرم است.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال