200 نفر در روند احداث سد سیکان مشغول بکار شدند

ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر گفت: روند احداث سد سیکان پس از وقفه ای طولانی امسال از سر گرفته شد و هم اکنون بیش از 200 نفر در روند احداث آن مشارکت دارند.

علی اکبر شفیع زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سد سیکان با 10 درصد پیشرفت فیزیکی آبان ماه سال 89 فعالیت آن آغاز شده و پس از سالها وقفه امسال کار عملیات اجرایی دوباره از سرگرفته شده است.
وی گفت: در سال جاری 500 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این سد اختصاص یافته است.
شفیع زاده با اشاره به اینکه یک هزار و 700 میلیارد برای تکمیل این سد نیاز است، تاکید کرد: این سد طبق برنامه های طراحی شده باید در مدت چهار سال ساخته شود.
فرماندار دره شهر اضافه کرد: بیش از 200 نفر از نیروهای فنی شهرستان در این سد مشغول به فعالیت می شوند.
شفیع زاده با اشاره به ظرفیت ها و اهداف این سد اظهار داشت: این سد با هدف تامین آب شرب شهرستان های دره شهر، آبدانان و بدره و تامین آب چهار هزار و 700 هکتار از اراضی شهرستان اجرایی می شود.
وی افزود: کنترل سیلاب های فصلی و توسعه گردشگری از دیگر اهداف اجرایی این سد است.
فرماندار دره شهر یادآور شد: این طرح سدسازی با مشخصات سد سنگ ریزه ای با هسته رسی، حجم مخزن 21 میلیون متر مکعب و با ارتفاع 70 متر از بستر رودخانه ساخته می شود.
شهرستان دره شهر با 900 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 45 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری مرکز استان و در موقعیت جنوب شرقی استان ایلام قرار دارد.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال