معاون استاندار ایلام با خبرنگار ایرنا دیدار کرد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام به همراه مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استان ایلام همزمان با روز خبرنگار با تنها خبرنگار فرزند شهید استان دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در دیدار با معصومه امیدی خبرنگار ایرنا، گفت: تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران واجب است، آنها ثمره زندگی خود را به جبهه های نبرد حق علیه باطل فرستادند تا از کیان ایران اسلامی دفاع کنند.
وی افزود: اگر شهدا نبودند امروز اقتداری نداشتیم، آنها رفتند تا ما بمانیم و امروز وظیفه ما در قبال شهدا و خانواده معظم شهدا بسیار خطیر و سنگین است.
وی تاکید کرد: خبرنگاری و اطلاع رسانی عرصه جدیدی از جهاد است و در شرایطی که هدف دشمن ایجاد ناامیدی در بین مردم است خبرنگاران همانند دوران دفاع مقدس باید با همدلی و انسجام در راه منافع ملی حرکت کرده و روحیه امید و نشاط را به جامعه تزریق کنند.
به گزارش ایرنا، شهید یادگار امیدی در پاییز برگ ریز سال 1364 در هشتمین روز از آذر در حالیکه تنها 30 بهار از عمرش می گذشت در منطقه عملیاتی 'کولگ مهران' در مصاف با مزدوران از خدا غافل فرسان موسوم به گوش برها، لباس سرخ فام شهادت را جایگزین لباس خاکی رنگ فرماندهی اطلاعات عملیات جنگ کرد و شادمانه و سبک بال به دیدار معبود پر کشید.
نکته قابل ذکر اینکه در زمان تشیع پیکر پاک و مطهر این فرزند دلاور خطه ایلام برای نخستین بار سپاه از گروه موزیک و مارش نظامی استفاده کرد و حضور نیروهای ارتش در کنار سپاه در آن روز بسیار چشمگیر بود.
از شهید یادگار امیدی دو فرزند دختر و یک فرزند پسر به یادگار مانده است، دو برادر این شهید بزرگوار نیز افتخار جانبازی در راه میهن و کشور را از آن خود کردند.
معصومه امیدی فرزند اول این شهید بزرگوار بیش 13 سال سابقه خبرنگاری در خبرگزاری جهوری اسلامی را دارد.
یادآور می شود در این دیدار عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالحمید کرمی رئیس خانه مطبوعات، جهانگیر رستم زاد مدیرکل حوزه استاندار و مصطفی محمدیان مشاور امور ایثارگران استاندار ایلام نیز حضور داشتند.
17 مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا در مزار شریف افغانستان به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
6032/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال