مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد:

210 میلیارد ریال یارانه به رسانه ها پرداخت شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد گفت: از ابتدای امسال تاکنون و طی 2 مرحله 210 میلیارد ریال یارانه به رسانه ها در سراسر کشور پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا دربندی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: 9 هزار و 300 رسانه از هیات نظارت بر مطبوعات مجوز دارند که از این تعداد هفت هزار مورد رسانه های مکتوب و 2 هزار و 300 مورد رسانه های برخط هستند.
وی افزود: چهار و 200 رسانه تنها مجوز خود را از هیات نظارت بر مطبوعات گرفته اند و در عمل غیرفعال هستند.
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد تاکید کرد: از 2 هزار و 300 رسانه برخط دارای مجوز، حدود یک هزار رسانه غیرفعال هستند و از یک هزار و 300 رسانه دیگر، 30 رسانه در قالب خبرگزاری و مابقی در قالب پایگاه های خبری فعالیت می کنند.
دربندی گفت: از هفت هزار رسانه مکتوب دارای مجوز تنها سه هزار و 800 رسانه فعال هستند و سه هزار و 200 رسانه دیگر غیرفعال اند.
وی اضافه کرد: سیاست گسترش حضور اهالی مطبوعات در خانه های مطبوعات است که در حال حاضر چهار هزار و 539 نفر در خانه های مطبوعات 31 استان کشور عضو هستند.
دربندی اظهار داشت: از اردیبهشت امسال تاکنون 2 نوبت یارانه به رسانه ها پرداخت شده که مجموع آن 210 میلیارد ریال بوده است.
وی یادآور شد: هیچ رسانه دولتی و یا رسانه ای که از بودجه عمومی و بیت المال استفاده می کند، مشمول دریافت یارانه نمی شود.
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد تاکید کرد: یارانه رسانه ها به مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری که در طرح رتبه بندی وزارت ارشاد شرکت کرده باشند، همچنین پایگاه های خبری تخصصی و نیز پایگاه های خبری استانی که همگی در بخش خصوصی فعالیت می کنند تعلق می گیرد
وی گفت: تاکنون حدود 350 تا 400 نفر از خبرنگاران اسامی خود را ارسال و حدود 280 نفر از آنها هم اکنون از اینترنت بدون فیلتر بهره مند شده اند.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال