معاون وزیر کشور: استاندار ایلام جزو 14 استاندار بازنشسته نیست

ایلام - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور تاکید کرد: استاندار ایلام بر اساس قوانین موجود شامل استانداران بازنشسته که تعداد آنها 14 نفر است، نمی شود.

جواد ناصریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام بر خلاف شایعاتی که طی روزهای گذشته در شبکه های مجازی مبنی با بازنشستگی وی اعلام می شود، هم اکنون شاغل است.
وی افزود: هنوز هیچ قانونی در این زمینه عملیاتی نشده و زوایای آن نیز روشن نیست که شامل چه افرادی می شود.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: حتی اگر قانونی که به تازگی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده را نیز ملاک قرار دهیم شامل حال استاندار کنونی ایلام نخواهد شد و سلیمانی دشتکی بازنشسته محسوب نمی شود.
ناصریان یادآور شد: تا زمانیکه این قانون از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید و به دستگاه ها ابلاغ نشده و ابعاد و زوایای آن روشن نشود نباید با پخش شایعات عملکرد افراد را زیر سوال ببریم.
به گزارش ایرنا، مجلس شورای اسلامی 2 مردادماه 97 با رای نمایندگان طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تصویب کرد که اجرای نهایی آن منوط به تایید شورای نگهبان است.
مقاماتی که از این قانون مستثنی می‌شوند عبارتند از روسای سه قوا و معاون اول، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس و معاونان رئیس‌جمهور که می توانند در دستگاه های اجرایی فعالیت کنند.
دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون آن دسته از افرادی را که برخلاف مفاد این قانون به کار گرفته شده‌اند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند.
بر اساس اعلام مسئولان وزارت کشور 14 نفر از استانداران کنونی مشمول این موضوع می شوند که در صورت تایید آن توسط شورای نگهبان باید مسئولیت خود را واگذار کنند.
6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال