معاون استاندار ایلام:

آزادگان، نماد عینی فرهنگ پایداری و مقاومت هستند

ایلام - ایرنا - معان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام صلابت و امنیت ایران را مدیون رشادت های جامعه ایثارگران و بویژه آزادگان دانست و گفت: این عزیزان نماد عینی فرهنگ پایداری و مقاومت هستند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اظهار داشت: 26 مرداد یکی از روزهای تاریخی است که مردم این آب و خاک همواره به یاد داشته و هرگز آن را فراموش نخواهند کرد، این روز برای همه مردم به وی‍ژه رزمندگان و آزادگانی که در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی جنگیدند، یک روز پرافتخار به شمار می رود.
وی با تجلیل از تحمل سختی های دوران اسارت آزادگان و نیز خانواده های آنان تصریح کرد: رمز پیروزی مقاومت است و هر موفقیتی که در عرصه های مختلف ملی و بین المللی داریم، مدیون شهدا، ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی است.
معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام یادآور شد: بزرگداشت و تجلیل از آزادگان به عنوان نماد ایثار و مقاومت حداقل کاری است که در برابر این سروقامتان می توان انجام داد چرا که آنان کم توقع ترین قشر جامعه اند که هیچ گاه مشکلات خود را به مسئولان عنوان نمی کنند.
نوذری تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم که این روز را گرامی بداریم و یاد و خاطره‌ شیرین بازگشت آزادگان را به میهن سرافرازمان را زنده نگه داریم، باید مسئولان با سرکشی مداوم به مشکلات آنان رسیدگی کنند.
وی هدف از برگزاری آیین تجلیل از آزادگان را یادآوری رشادت های آنان عنوان کرد و گفت: بازگو کردن خاطرات آنان و لزوم ادامه راه این ایثارگران اصل مهمی است و باید آزادگان و رهروان آنرا در نظر داشته باشند.
گلباران گلزار شهدا، تجلیل از آزادگان دستگاه ها، دیدار و تکریم و عیادت از آزادگان، شرکت آزادگان در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی از برنامه هایی است که به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در استان ایلام صورت می گیرد.
استان ایلام افزون بر 332 آزاده سرافراز دارد.
26 مرداد سال 69 سالروز بازگشت آزادگانی است که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاه های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.
3032/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال