موج جدید گرما ایلام را در بر می گیرد

ایلام - ایرنا - رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: موج جدید گرما از امروز وارد استان شده و تا اواسط هفته آینده تداوم می یابد.

مجتبی میهن پرست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این موج گرما تا روز دوشنبه هفته آینده همچنان در نقاط مختلف استان ایلام پایدار است.
وی یادآور شد: در این بازه زمانی درجه هوا نسبت به روزهای اخیر بین چهار تا 6 درجه سانتیگراد گرمتر و افزایش دما خواهیم داشت.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام اضافه کرد: از امروز تا دوشنبه هفته آینده دمای هوا در مناطق سردسیر و معتدل بین40 تا 41 درجه سانتیگراد و در نقاط گرمسیر بین 50 تا 51 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
میهن پرست به مشترکان حامل های انرژی به ویژه برق توصیه کرد با ورود موج جدید گرما به استان ایلام مصرف بهینه انرژی را مد نظر داشته و مرغداران نیز نسبت به سلامت دریچه های تهویه مرغداری های خود مطمئن باشند.
وی در مورد گرد و غبار نیز گفت: با توجه به اینکه در طی روزهای آتی در مناطق مرزی استان ایلام سرعت وزش باد یکی از پدیده های غالب جوی است احتمال شکل گیری غبار محلی رقیق در این نقاط وجود دارد که غلظت آن چندان محسوس نیست.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال