فعالیت دهیاران و توسعه روستاها همخوانی مثبت دارند

ایلام- آیین نکوداشت و همایش شهرداران و دهیاران دهلران روز چهارشنبه برگزار شد که دراین آیین مجموع سخنران اظهار کردند که با فعالیت دهیاران روند توسعه روستاهای این شهرستان تسریع یافته است.

به گزارش ایرنا،این همایش به مناسبت گرامی داشت هفته شهردار و دهیار و به منظور تجلیل و قدردانی از خدمات و تلاش های شهرداران و دهیاران با حضور مسئولان محلی و شهرداران و دهیاران این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در این همایش شهرداران و دهیاران نیز ضمن بیان خدمات و اقدامات دولت به تشریح برنامه های خود در خصوص عمران شهری و روستایی پرداختند و مسایل و مشکلات خود را بیان کردند.
فرماندار دهلران در این آیین با تبریک روز شهردار و دهیار و با اشاره به خدمات و اقدامات دولت در شهرستان و بخش ها و روستاها،گفت: از انجایی که شهرداران و دهیاران در ارتباط چهره به چهره با مردم هستند ضمن اینکه زحمات بیشتری متوجه آنهاست در پاسخگویی به مطالبات و خواست هاو نیاز های جامعه شهری و روستایی نیز نقش موثری دارند و باید خدمات و اقدامات دولت در حوزه های کاری خود به مردم اطلاع رسانی کنید.
سید حسینعلی موسوی توجه به عمران شهری و روستایی و ایجاد روحیه نشاط در مردم را از مهمترین انتظارات از شهرداران و دهیاران برشمرد و گفت:توجه به زیرساخت های عمران شهری و روستایی و توسعه فضاها سبز مد نظر باشد.
وی با اشاره به اختصاص75 درصد اعتبارات شهرداری ها از محل نفت در سال گذشته،گفت: علی رغم محدودیت های مالی اما دولت کمک های خوبی به شهرداری ها و دهیاری ها در خصوص قیر یارانه ای داشت و خدمات خوبی در بحث آسفالت معابر شهری و روستایی انجام شد.
فرماندار دهلران از اختصاص 70 میلیارد ریال در بودجه سال جاری برای شهرداری ها خبر داد و تلاش در جذب این اعتبار و بکارگیری در جهت نیاز سنجی ها و اولویت ها تاکید کرد وافزود:امسال4 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده هم برای روستاهای فاقد دهیاری و جامعه عشایر اختصاص یافت.
موسوی بر ضرورت ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری ها تاکید کرد و افزود: دهیاران در جهت شناخت ظرفیت های بومی و بهره گیری از این ظرفیت ها با تسهیلات دولت در جهت اشتغال و پایداری جمعیت روستایی بیش از پیش تلاش کنند.
وی آرامش و وحدت را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: همه باید تلاش کنند تا در سایه وحدت و آرامش بیش از پیش بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت ها و توان خود در جهت خدمت بهتر به مردم استفاده کنیم.
فرماندار دهلران با اشاره به اینکه یک سوم زائرین عتبات عالیات در مسیر رفت و برگشت از دهلران تردد می کنند افزود:مهران ودهلران در اولویت بهره مندی از اعتبارات اربعین قرار دارند و سال گذشته نیز کمک های خوبی از محل اربعین به شهرستان شد.
امام جمعه دهلران با تقدیر از تلاش و توجه فرماندار به مسایل و موضوعات شهرستان و بخش ها و روستاها گفت:توجه به رفع مشکلات آب شرب،برق ،آسفالت روستاها،اوقات فراغت روستایی و تکمیل مساجد و تعمیر و تجهیز آنها نیازمند اختصاص بودجه های ویژه است که امیدواریم مد نظر واقع شود.
حجت الاسلام موسوی از زحمات شهرداران و دهیاران در جهت خدمت به مردم تقدیر کرد و گفت:باید تلاش شود تا سطح خدمات در شهرها و روستاها افزایش یابد و در این زمینه شهرداران ودهیاران مسئولیت دارند.
در این نشست یک نفر از بخشداران یک نفر از شهرداران و یک نفر از دهیاران به نمایندگی مسایل و مشکلات و موضوعات مشترک در بخش ها و روستاها و شهرها مطرح کردند.
7175 /6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال