معاون وزیر دادگستری:

توسعه پایدار از مفاهیم اساسی حقوق شهروندی است

ایلام - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از مفاهیم اساسی حقوق شهروندی هستند، گفت: این مفاهیم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش ایرنا، محمود عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی حقوق شهروندی با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام اظهار کرد: تحقق این مفاهیم به همفکری همدلانه آحاد جامعه نیاز دارد و به طور قطع به اهداف مورد نظر خود در این زمینه نمی رسیم مگر اینکه تک تک افراد جامعه خود را جزیی از یک خانواده بزرگ بدانند.
وی تاکید کرد: این بدین معناست که اگر می خواهیم تحولی اساسی را شکل داده و آینده بهتری را برای همه مردم رقم بزنیم به نگاه همدلانه و مشارکت جمعی نیاز داریم.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه اصول حقوق شهروندی همان حقوق بشر در چارچوب جغرافیایی جمهوری اسلامی است، گفت: دولت به این موضوع توجه ویژه داشته و ساز و کارهای آنرا فراهم کرده است.
عباسی تاکید کرد: دولت دوازدهم اعتقاد راسخ دارد که هم باید مردم با اصول حقوق شهروندی آشنا شوند و هم مسئولان موظفند برای تحقق آن گام بردارند.
وی شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مصادیق حقوق شهروندی ذکر کرد و افزود: شوراها تا کنون به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و برای ارتقا جایگاه آنها باید گام های بلندی برداشته شود.
وی یادآور شد: آموزش و ترویج حقوق شهروندی یک جریان دوسویه بین مردم و مسئولان است و در این زمینه شوراها به عنوان موسسات عمومی جایگاه ممتازی دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: حقوق شهروندی یکی از مولفه های اساسی مدیریت شهری در کنار فعالیت های عمرانی است.
احمد کرمی افزود: عدم توجه به حقوق شهروندی باعث می شود به اهداف مورد نظر خود در زمینه زندگی شهری نرسیم و در این زمینه لازم است مسائل اجتماعی مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: موفقیت در جلب مشارکت شهروندان در مباحث حوزه مدیریت شهری در راستای تحقق سرانه های مختلف ضروری است.
به گزارش ایرنا، در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام به بیان دیدگاه ها، فعالیت ها و مشکلات مربوط به تکمیل زیرساخت های لازم برای تحقق حقوق شهروندی در شهر ایلام پرداختند.
6032/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال