پروژه فاضلاب شباب 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام گفت: طرح شبکه فاضلاب روستای شباب از توابع شهرستان چرداول هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 60 درصدی در حال اجرا است.

نورالله تیموری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سه روستای شباب چرداول، ارمو دره شهر و میدان شهرستان ایلام نخستین روستاهای این استان هستند که به شبکه فاضلاب متصل می ‌شوند.
وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه ها را 160 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز این طرح ها در روستاها از محل صندوق توسعه اسلامی و اعتبارات ملی تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آبفار ایلام با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه ها تاکید کرد: طرح شبکه فاضلاب روستای شباب 60 درصد و روستای ارمو با 10 درصد در حال اجرا است و به زودی عملیات اجرایی این پروژه در روستای میدان از توابع شهرستان ایلام نیز آغاز می شود.
تیموری مدت زمان لازم برای اجرای این پروژه ها را 24 ماه اعلام کرد و گفت: در مجموع برای این سه پروژه 32 کیلومتر شبکه و 2 هزار و 50 کیلومتر خط انتقال اجرا می شود که در صورت تکمیل و بهره برداری زمینه بهره مندی 2 هزار و 670 خانوار با جمعیت 10 هزار و 600 نفر را فراهم می شود.
وی اضافه کرد: طرح مدیریت فاضلاب ‌ها با هدف سلامت محیط زیست و معرفی منبع جدید آبی برای مصارف کشاورزی و آبیاری پارک ‌ها و مواردی از این دست، در اجرای این طرح لحاظ خواهد شد.
به گزارش ایرنا، تعداد کل مشترکان آب روستایی استان ایلام 45 هزار و 544 مشترک است که از این شمار، 885 را مشترکان عمومی و ادارات، یک هزار و 587 را مشترکان تجاری و صنعتی و 43 هزار و 99 مشترک مربوط به بخش مسکونی است.
منابع تامین آب روستایی در استان ایلام 166 منبع است که 105 مورد آن چشمه و 61 مورد چاه و قنات است.
3032/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال