یک طرح ورزشی در دهلران افتتاح و 2 طرح کلنگ زنی شد

ایلام - ایرنا - یک طرح ورزشی روز یکشنبه در دهلران با حضور نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی افتتاح و کلنگ آغازین عملیات اجرایی 2 طرح به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل کلنگ زنی 2 زمین چمن مصنوعی در شهر میمه و روستای مملح بخش موسیان و همچنین بهره برداری از سالن چند منظوره ورزشی عین خوش بود.
نماینده حوزه جنوب استان ایلام در حاشیه مجلس شورای اسلامی در آیین کلنگ زنی و بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: 39 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی و وزارت نفت و هفت میلیارد ریال هم از اعتبارات استانی برای احداث پنج زمین چمن مصنوعی و 2 سالن ورزشی در حوزه انتخابیه تامین شد.
شادمهر کاظم زاده با اشاره به احداث 2 سالن ورزشی از محل این اعتبار در بدره و دره شهر افزود: این هفت طرح ورزشی در راستای تکمیل زیرساخت ها و افزایش سرانه ورزشی در شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره اجرایی می شوند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان ایلام نیز گفت: احداث چمن های مصنوعی با ابعاد کوچک در بیشتر شهرها، بخش ها و حتی روستاها در دستور کار است .
بهروز حیدرزاده یادآور شد: امسال برای حوزه جنوب با پیگیری های نماینده این مناطق هفت پروژه در این خصوص پیش بینی شده است که تلاش می شود تا پایان سال جاری محقق شوند.
وی از پیش بینی احداث بیش از 15 چمن مصنوعی در استان خبر داد و گفت: برای احداث این چمن های مصنوعی بالغ بر 50 میلیارد ریال هزینه و تلاش می شود حداقل 50 درصد این میزان تا پایان سال اجرایی شوند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان ایلام همچنین از احداث 2 زمین بزرگ چمن در استان با هزینه اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال خبر داد و گفت: یکی از این زمین ها در هلیلان است که 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فرماندار دهلران نیز گفت: برای کلنگ زنی چمن مصنوعی میمه به مساحت یک هزار و 125 متر مربع چهار میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات نفت و استانی هزینه می شود.
سید حسینعلی موسوی همچنین از هزینه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی برای زمین چمن مصنوعی روستای مملح در بخش موسیان خبر داد و افزود: برای بهره برداری از سالن چند منظوره عین خوش نیز بالغ بر هفت میلیارد و 545 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شد.
وی تاکید کرد: در مجموع برای این اجرای پروژه ها بیش از 16میلیارد و 540 میلیون ریال از محل اعتبارات نفت و ملی هزینه می شود.
وی بر ضرورت تکمیل استخر دهلران تاکید کرد و گفت: توجه به امکانات و تجهیزات ورزشی در شهرستان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
بازدید از روند عملیات اجرایی چهارخطه کردن محور دهلران به اندیمشک و بازدید از استخر شنای دهلران از دیگر برنامه های سفر نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی در سفر به دهلران بود.
7175/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال