معاون سیاسی:

مردم و مسئولان خود را وقف اعتلای کشور کنند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور در منطقه نیازمند وحدت و همدلی هستیم و همه باید خود را وقف اعتلای همه جانبه کشور در تمامی عرصه ها کنند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر اوقاف و امور خیریه استان ایلام اظهار کرد: همه با اتحاد و انسجام باید در سایه منافع ملی حرکت کنیم و جریان های حزبی را از این منافع جدا کنیم.
وی افزود: باید خود را وقف کشور کنیم چرا که در بزنگاه های کنونی نیازمند پویایی، فعالیت بیشتر، تقویت دولت و جلوگیری از تضعیف دولت هستیم.
وی مواضع رئیس جمهور در اجلاس کشورهای اروپایی را حکیمانه دانست و گفت: با ایجاد فضای ایران هراسی توسط رئیس جمهور آمریکا باید ایستادگی کرد و بالاترین وقف که وقف در راه کشور است را به سرانجام برسانیم.
نوذری تاکید کرد: امروز عده ای دنبال این هستند تا خدمات نظام را ضعیف و ناکارآمد جلوه دهند و در این راه تلاش می کنند تا دولت آقای روحانی را زمین گیر کنند در صورتی که ناکارآمد جلوه دادن خدمات نظام، دولت و ایجاد نا امیدی در بین مردم از اهداف دشمنان است.
مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه استان ایلام نیز در این آیین گفت: در نظام جمهوری اسلامی معارف اسلامی امانت و مسئولیت پذیری این امانات ضروری است و یک مسئول باید تقوا داشته باشد و در تمامی زمینه ها خداوند را ناظر بر اعمال و تصمیم گیری های خود بداند.
حجت الاسلام حسن شهیدی افزود: احیای موقوفات، تثبیت وقف، اجرای امینانه نیت واقف، افزایش بهره وری موقوفات و بقاع متبرکه وظیفه مهم سازمان اوقاف به شمار می رود که باید به آن توجه شود.
وی یادآور شد: احداث، تکمیل و بازسازی بقاع متبرکه در این استان به مساحت 20 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل نذورات مردمی، طرح مودت و اعتبارات دولتی صورت گرفته است.
به گفته حجت الاسلام شهیدی از جمله اقدامات این سازمان در سه سال گذشته فراهم کردن تجهیزات گرمایشی و سرمایشی با اعتبار 30 میلیارد ریال و احداث 6 باب مغازه تجاری و برپایی ، 12 غرفه در بقعه امامزاده علی صالح و بازسازی بقعه پیر محمد جابر به وسعت یک هزار و 500 متر مربع بوده است.
وی یادآور شد: طرح آرامش بهاری در 25 بقعه متبرکه، ضیافت الهی ویژه ماه رمضان در 10 بقعه، بصیرت عاشورایی در 32 بقعه و اعزام 600 مبلغ دینی از دیگر اقدامات این سازمان است.
در آئین تودیع و معارفه سازمان حج و اوقاف استان ایلام از زحمات حجت الاسلام شهیدی فر قدردانی و حجت الاسلام مرتضی عزیزی به عنوان مدیر جدید این اداره معرفی شد.
7180/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال