ورزش تنها راه برون رفت از زندگی ماشینی است

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: با گسترش زندگی ماشینی و کم تحرک شدن افراد جامعه سرعت ابتلا به بیماری‌ها افزایش یافته و ورزش تنها راهکار برون رفت از مشکلات ایجاد شده توسط زندگی ماشینی است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست شورای ورزش همگانی استان ایلام اظهار کرد: تمام برنامه های ورزشی استان در حال انجام است و در صورتیکه از نظر منابع و امکانات محدودیتی ایجاد نشود، فضای مناسبی در توسعه ورزش های همگانی استان ایجاد خواهد شد.
وی افزود: ورزش مهمترین موضوعی است که می تواند ملت ها را به هم نزدیک کند از این رو توسعه ورزش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه سبب تقویت روحیه جمعی می شود.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: تکرار فعالیت های نشاط آور در جامعه از نیازهای ضروری جوامع کنونی است، باید باور کنیم هر چه نشاط اجتماعی افزایش یابد شاهد کاهش آسیب های اجتماعی بویژه بین جوانان هستیم.
نوذری با بیان اینکه نقش ورزش در سلامت جامعه بسیار مهم و ضروری است، گفت: برای استقبال حداکثری مردم از ورزش باید این موضوع برای عموم مردم فرهنگ‌سازی شود و شاهد جذب و استقبال مردم از ورزش باشیم.
وی با اشاره به اینکه ایجاد انگیزه، پویایی و خلاقیت باید در دستور کار مسئولان باشد، یادآور شد: توسعه ورزش همگانی باعث ارتقا کیفیت زندگی شهروندان، تقویت روحیه جمعی و حفظ نشاط اجتماعی می شود بنابراین پارک‌های سطح استان باید بیش از پیش به وسایل ورزشی تجهیز شوند و ورزش همگانی در پارک‌ها با حضور مربیان انجام شود.
شهردار ایلام نیز در این نشست گفت: یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها در راستای خدمات رسانی تزریق نشاط و سلامتی در جامعه است و کوتاه ترین راه برای رسیدن به این هدف دسترسی آسان همگان به ورزش همگانی است.
طالب صادقیان اظهار کرد: سه عامل اصلی برای توسعه ورزش همگانی ایجاد انگیزه و جذب مردم، نهادینه کردن ورزش بین خانواده ها و ایجاد زیرساخت های ورزشی است که در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: 80 پارک محله ای و 15 پارک منطقه ای در شهر ایلام وجود دارد که باید در بازه زمانی یک سال به امکانات ورزشی تجهیز شوند.
صادقیان یادآور شد: 50 درصد پارک های ایلام به امکانات ورزشی مجهز هستند و بیش از 800 نفر از شهروندان در آنها فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات دیگری در حوزه ورزش توسط شهرداری در دست اقدام است، گفت: ایجاد پارک خطی پژوهش که فاز اول آن اجرا شده و فاز دوم آن نیز طراحی و عملیات تکمیلی آن بزودی اجرا می شود.
صادقیان از دیگر اقدامات شهرداری ایلام را ایجاد جاده سلامتی که نقطه آغاز آن پارک کودک و به بلوار آزادی منتهی می شود، ایجاد بلوار فرودگاه، احیا شدن پارک جنگلی چقاسبز با اختصاص کاربری فضای ورزشی و انتخاب تپه شاهد بعنوان پارک بانوان بطور موقت اعلام کرد.
7180/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال