استاندار:

مسائل حاشیه ای کمکی به توسعه ایلام نمی کند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: طرح مسائل حاشیه ای کمکی به توسعه ایلام نمی کند، همه باید تلاش کنیم مسائل کلان و آینده استان را مد نظر قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با هیچ فردی برای توسعه استان اختلاف نظر ندارم مراجعه به وزارتخانه باید با هدف کسب امکانات دریافت تسهیلات و اعتبار عمرانی برای رشد استان ایلام باشد نه تغییر و تحول مدیران.
وی تصریح کرد: طرح و برجسته کردن مسائل حاشیه ای به امر توسعه ایلام کمک نمی کند، اگر مدیری همگام در حوزه رشد و توسعه استان نیست باید جابجا شود و نباید بقیه مدیران را تضعیف کرد.
استاندار ایلام با تصریح بر نفی تنگ نظری و رقابت بی مورد تاکید کرد: برای خروج استان از شرایط کنونی همه باید با همدلی و دلسوزی بیشتر برای کمک به مردم تلاش کنند.
سلیمانی دشتکی خاطر نشان کرد: مدیریت ها به سرعت از دست می روند و تنها نام نیک شاید از یک مدیر در اذهان مردم باقی بماند.
وی از عموم مسوولان استان ایلام خواست دست به دست هم دهند تا موانع رشد استان را برطرف کنیم زیرا مشکل معیشتی و اقتصادی در شان نظام نیست.
استاندار ایلام با ذکر کاستی های ایلام در حوزه توسعه گفت: این کمبودها درحالی است که این استان با توجه به ظرفیت های منحصربفرد تمامی مولفه های لازم را برای تبدیل شدن به یک استان صنعتی دارا است.
وی ادامه داد: مسائل توسعه و رفع مشکلات باید در اولویت اول همه مسئولان باشد چراکه اگر مردم ناراضی و نارحت باشند، از همه جناح های سیاسی می گذرند.

** معضل کشتار غیر مجاز دام در ایلام همچنان ادامه دارد
وی همچنین به وضعیت کشتارگاه ایلام نیز اشاره کرد و گفت: بحث کشتارها و کشتارگاه که اصرار به بهداشتی شدن آن داشتیم، در حال حاضر این هدف عملی نشد زیرا این کشتارگاه به افراد مسوول واگذار نشده و تبعات منفی آن همچنان ادامه دارد.
استاندار ایلام افزود: از طریق سازمان خصوصی سازی پیگیر مشکلات کشتارگاه شدیم که اعلام شد آمادگی برای واگذاری به سرمایه گذار جدید وجود دارد، کشتارگاه صنعتی موجود تاسیسات خوبی دارد، امکانات و تجهیزات مناسبی دارد، اگر کسی که اهلیت و شرایط لازم را دارا است تا فرصت باقی است دراین خصوص اقدام کند.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: شیوع بیماری مشترک میان دام و انسان ممکن است یکبار رخ دهد و در صورت وقوع معضل بزرگی ایجاد خواهد کرد که باید نسبت به آن هوشیار و حساس باشیم، برای ساماندهی وضعیت کشتارگاه و کشتار غیر مجاز در استان در کمترین زمان ممکن اقدام لازم انجام گیرد.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال