زیرساخت های مخابراتی ایلام در چهار مسیر تکمیل شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام از برنامه ریزی این شرکت برای توسعه زیرساخت های مخابراتی استان در 6 مسیر مختلف خبر داد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی فیبر نوری در چهار مسیر ارتباطی ایلام تکمیل و آماده بهره برداری است.

رضا حسن بیگی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عملیات اجرایی 400 کیلومتر شبکه فیبر نوری هم اکنون با پیشرفت فیزیکی مناسب در 6 مسیر ایلام - مهران، مهران - بازارچه مرزی، مهران - دهلران، ایلام - ایوان، ایوان - گیلانغرب و ایلام - بدره در حال اجرا است.
وی از تکمیل زیرساخت های ارتباطی چهار مسیر مهران - بازارچه مرزی، مهران - دهلران، ایلام - ایوان، ایوان - گیلانغرب خبر داد و افزود: کارشناسان این حوزه آزمایش های لازم را در این خصوص را انجام داده اند.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام تاکید کرد: عملیات اجرای فیبر نوری نیز در مسیر ایلام - مهران با توجه به موانع اجرایی چون چهار بانده کردن این محور هم اکنون در دست اجرا بوده و تاکنون از 90 کیلومتر این مسیر 35 کیلومتر اجرایی شده است.
حسن بیگی یادآور شد: از مجموع 85 کیلومتر مسیر ایلام - بدره نیز 50 کیلومتر اجرا شده اما عمده مشکل در این مسیر تنگه رازیانه بوده که ادامه روند عملیات را متوقف کرد.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام ادامه داد: برای رفع مشکل در مسیر ارتباطی ایلام - بدره با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هماهنگی های لازم انجام شده و بزودی با استفاده از دستگاه ترینچر عملیات اجرایی این محور نیز ادامه خواهد یافت.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را 220 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با توجه به برنامه زمانبندی، تا پایان مهرماه این پروژه تکمیل و به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایرنا، شبکه فیبرنوری که بستر امن ارتباطات استان ایلام را برقرار می کند از سه مسیر ایلام به کرمانشاه، ایلام به خوزستان و ایلام به لرستان و از مسیر بین المللی پایانه مرزی مهران به عراق همه ارتباطات داخل و خارج استان را برقرار می کند.
3032/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال