رشته قایقرانی برای اولین بار در ایلام دایر می شود

ایلام - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان بدره گفت: رشته قایقرانی برای اولین بار در استان ایلام و در این شهرستان راه اندازی می شود.

رحم خدا شیخ محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های رودخانه سیمره قرار است رشته ورزشی قایقرانی برای اولین بار در شهرستان بدره راه اندازی شود.
وی یادآور شد: عبور رودخانه بزرگ سیمره فرصت بسیار کم نظیری را برای توسعه ورزش های آبی در این شهرشتان فراهم کرده و قرار است رشته های کانو و کایاک قایقرانی آب های آرام در این منطقه دایر شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان بدره تاکید کرد: مقدمات راه اندازی این رشته ورزشی در شهرستان فراهم شده و برگزاری کلاس های آموزشی با حضور مربیات مجرب نیز در دستور کار است.
شیخ محمدی یادآور شد: در آینده ای نزدیک امکانات لازم از جمله قایق های مخصوص رشته قایقرانی نیز در شهرستان مستقر می شود تا علاقه مندان بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: توسعه رشته های ورزشی آبی در شهرستان با توجه وجود رودخانه سیمره فرصتی بزرگ برای استان است، ضمن اینکه در صورت راه اندازی رشته های ورزشی می توان شاهد توسعه گردشگری نیز در این منطقه باشیم.
وی با اشاره به اینکه 15 هیات ورزشی در سطح شهرستان فعال است، گفت: بیش از سه هزار ورزشکار در بدره به صورت سازمان یافته فعالیت می کنند.
شهرستان بدره دارای 20 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری ایلام قرار دارد.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال