توزیع قانونی آگهی های اداری طریق موثر حمایت از مطبوعات است

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام توزیع قانونی آگهی های اداری را راهکار موثر حمایت از مطبوعات دانست و از دستگاه های اجرایی خواست که با مشارکت در اجرای قانون توزیع آگهی ها از مطبوعات محلی این استان حمایت کنند.

یونس قیطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور حمایت از نشریات محلی و با هدف تقویت اقتصاد رسانه ها و کاهش دغدغه مالی مطبوعات دستگاه های اجرایی باید گزارش عملکرد و فعالیت های خود را از طریق نشریه های دارای مجوز استان منعکس کنند.
وی ادامه داد: بر این اساس و با هماهنگی با مسئولان استان نامه اجرایی شدن این قانون با امضا استاندار به تمامی دستگاه های اجرایی مشمول ماده 5قانون مدیریت خدمات کشوری استان ارسال شده است.
وی افزود: بر اساس این نامه ادارات مکلف هستند از چاپ هرگونه ویژه نامه، نشریه داخلی، بولتن و موارد مشابه به منظور انتشار گزارش فعالیت و عملکرد خودداری کنند.
وی اظهار کرد: دستگاه های اجرایی در صورت داشتن این نوع فعالیت مکتوب مطابق فرآیند قانونی(بند 5از ماده 2قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار مطبوعات محلی قرار دهند.
به گفته قیطانی، بر اساس نامه ارسالی به دستگاه ها در صورت عدم رعایت فرآیند مذکور و گزارش موارد تخلف از سوی دستگاه های ناظر با دستگاه متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی با گلایه از عدم همکاری برخی از دستگاه های اجرایی استان در این زمینه ابراز امیدواری کرد: در سال جاری این قانون به صورت کامل اجرا شود.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام هدف اصلی این قانون را ضمن تحقق هدف اطلاع رسانی دستگاه مربوطه حمایت مادی و معنوی از جامعه مطبوعات عنوان کرد.
وی گفت: جامعه مطبوعات در صورت اجرایی شدن این قانون می توانند در مسیر اطلاع رسانی درست و انتقادهای سازنده قرار گرفته و به صورت مستقیم هیچ وابستگی به جریان ها و یا دستگاه های دولتی نداشته باشند.
قیطانی جلوگیری از هرج و مرج در زمینه جذب آگهی ها و ممانعت از شکل گیری روابط نا سالم بین مدیران روابط عمومی دستگاه ها و مطبوعات را از دیگر اهداف این قانون برشمرد.
هم اکنون 54 نشریه (روزنامه، هفته نامه، 2 هفته نامه، ماهنامه و 2 فصلنامه)، 27 پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مجاز، 16 دفتر نمایندگی خبرگزاری و 85 دفتر نمایندگی نشریات سراسری در استان ایلام فعال هستند.
7171/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال