استاندار: تولید صادرات محور کلید توسعه ایلام است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام بر لزوم شکل گیری تولید کالاهای صادرات محور در این استان تاکید کرد و گفت: تولید صادرات محور کلید توسعه ایلام است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان مهران اظهار کرد: تردد سالانه بیش از چهار میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مرز مهران از ظرفیت های بالای استان ایلام به ویژه شهرستان مهران است که استفاده از ان نیاز مند برنامه ریزی است تا بعد اقتصادی آن و نقش آن در معیشت مردم استان و شهرستان مهران دیده شود.
وی تاکید کرد: براین اساس تدوین سند جامع اربعین به نحوی که در آن یک طرح موثر برای اقتصادی کردن اربعین در نظر گرفته شود در حال پیگیری است.
استاندار ایلام با تشریح دیگر طرح های توسعه شهرستان مهران افزود: ۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مهران در سال ۹۷ آبی می شود.
وی یادآور شد: فعالیت های بسیار خوبی برای بیابان زدایی در مهران صورت گرفته و بیش از ۳۰ هزار هکتار از مجموع 75 هزار هکتار اراضی بیابانی شهرستان مهران ، تا پایان سال ۹۷ جنگل کاری می شود.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: صادرات از مرز مهران یک ظرفیت بسیار بالاست که برای استمرار آن در زمان کنگره اربعین باید مرز چنگوله نیز فعال شود تا در زمان تردد زوار صادرات از مرز مهران متوقف نشود.
وی اضافه کرد: زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی مهران در حال اجراست و تلاش داریم در سریع ترین زمان ممکن امکانات مورد نیاز را در این منطقه ایجاد کنیم.
وی گفت: مهم ترین مسئله مهران ایجاد منطقه آزاد تجاری است که در جلسات مختلف ملی در دولت و مجلس پیگیری شده است، در کمیسیون های مرتبط و در دیدار با روسای کمیسیون ها و رئیس مجلس از منطقه آزاد مهران دفاع کردیم و امیدواریم در اردیبهشت ماه در صحن علی مجلس به تصویب برسد.
استاندار ایلام تولیدات صادرات محور را شاه کلید توسعه استان دانست و تصریح کرد: با توجه به قابلیت های بالای مرزی و بازارچه فعال مرزی و صادرات غیر نفتی بسیار خوب با افزایش تولیدات صادرات محور استان می تواند در کمترین زمان ممکن به رشد و توسعه مورد نظر برسد و رشد اقتصادی خوبی را تجربه کند.
سلیمانی با تأکید بر پیگیری روزانه پیشرفت فیزیکی پروژه های راهسازی محورهای منتهی به مرز مهران تاکید کرد: قطعات مختلف بزرگراه ایلام ، صالح آباد، مهران ، دهلران ، اندیمشک در حال واگذاری به پیمانکار است و محور ایلام به مهران نیز باید تا شهریورماه امسال به اتمام برسد.
6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال