توسعه پایدار بدون توجه به نیازهای زنان میسر نیست

ایلام - ایرنا - فرماندار ایلام با اشاره به جایگاه و نقش بانوان در توسعه کشور گفت: حضور و نقش آفرینی زنان نه تنها در حوزه های دولتی بلکه در بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد باید مشهود باشد چراکه رسیدن به توسعه پایدار بدون حضور زنان امکان پذیر نیست.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز دوشنبه در نشست امور بانوان شهرستان ایلام اظهار کرد: بانوان نقش مهم و اثرگذاری در جهت تحقق توسعه و پیشرفت جامعه دارند و همواره در فعالیت های مختلف این اثرگذاری را به اثبات رسانده اند.
وی افزود: استعدادهای فراوانی در بخش بانوان وجود دارد که هنوز ناشناخته مانده و با کمک بانوان در ادارات می توانیم از زوایای پنهان این استعدادهای نهفته مطلع و با خبر شویم.
بسطامی با بیان اینکه فعال کردن بانوان در بخش های مختلف نیازمند یک برنامه ریزی منسجم است، گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان زنان جامعه را در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی فعال کرد.
وی توسعه پایدار و تحقق عدالت اجتماعی را در راستای توجه به بحث زنان دارای اهمیت دانست و افزود: بدون توجه به قشری که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد، یکی از مهمترین وظایف شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی آنان است.
بسطامی با بیان اینکه دولت ظرفیت خوبی در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی فراهم کرده است، یادآور شد: دولت تسهیلات خوبی برای اشتغال فراگیر و روستایی با نرخ سود کم فراهم کرده و زنان نیز می توانند با توجه به استعدادهای خود از این تسهیلات بهره مند و خودکفا شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به توانمندی هایی که بانوان دارند اگر حوزه کاری آنان فقط در خانواده تعریف شود، اجحاف در حق آنها است، باید این توانمندی را تقویت و با به کارگیری این ظرفیت در عرصه های مختلف و با تاکید بر شایسته سالاری در پست های کلیدی جای بگیرند.
فرماندار ایلام تاکید کرد: نقش آفرینی زنان در عرصه های اجتماعی موجب پیشرفت کشور است و نباید مغفول بماند، لازم است با مشارکت آنها برنامه ریزی های بیشتری در همه عرصه ها انجام شود.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه مشورت و هم اندیشی تاکید کرد: برای بهتر شدن وضع موجود و استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان، حضور آنان در جلسات تصمیم گیری و برنامه ریزی لازم و ضروری است، تداوم موقعیت های دولت تدبیر و امید وابسته به حضور جدی و مشارکت فعال زنان در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.
7180/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال