بارش باران همچنان بر آسمان ایلام حاکم است

ایلام - ایرنا - رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: هوای استان ایلام با ورود یک سامانه جدید بارشی از امروز تا ساعاتی از فردا بارانی است.

مجتبی میهن پرست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سامانه بارشی امروز از وضعیت بارشی مطلوبی برخوردار است اما از فردا به تدریج از قدرت ریزشی آن کاسته می شود.
وی افزود: امروز و فردا هوای استان به علت فعالیت این سامانه خنک است اما از روز چهارشنبه دمای هوا نسبت به امروز سه درجه افزایش می یابد.
میهن پرست با بیان اینکه استان ایلام قبل از ورود سامانه اخیر دچار خشکسالی بوده، یادآور شد: اما با ورود سامانه بارش زا میزان 1354.5 میلیمتر بارندگی تجمعی در 23 ایستگاه هواشناسی و باران سنجی استان ثبت شد که میانگین حسابی این بارش ها 58.9 میلی متر بوده است.
وی افزود: حاصل این مقدار بارش در سطح استان حدود 114 میلیارد و 824 میلیون و 340 هزارمتر مکعب آب بود که این میزان آب باعث طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و سرریزشدن سد ایلام شد.
به گزارش ایرنا، از ابتدای سال زراعی 96 - 97 شهرستان ایلام 491 میلیمتر بارش باران داشته و در این مدت بیشترین بارش نزولات جوی متعلق به شهرستان ایوان با میزان 567 میلیمتر و کمترین بارندگی هم مربوط به شهرستان مهران با 126 میلیمتر بوده است.
7172/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال