سورنا نوازان 20 استان در دره شهر گرد هم می آیند

ایلام - ایرنا - دبیر اجرایی نخستین جشنواره سورناوا گفت: این جشنواره ملی با حضور نمایندگان 20 استان فردا در شهرستان دره شهر برگزار می شود.

منوچهر تتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به حضور 20 استان در این جشنواره، مسئولان در حد توان برای بجای گذاشتن خاطره خوش در اذهان میهمانان کمک کنند.
وی افزود: نخستین جشنواره ملی «سورناوا» 26 تا 28 فروردین با حضور هنرمندان عرصه موسیقی و آواها و نواهای مقامی در شهرستان دره ‌شهر برگزار می‌شود.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی «سورناوا» تاکید کرد: ٢٤٧ اثر در 2 بخش سورنا نوازی و مقاله ور به دبیرخانه جشنواره ارسال‌ شده که از این تعداد اثر 40 اثر برای حضور در جشنواره توسط گروه داوری جشنواره انتخاب ‌شده است.
تتری اضافه کرد: در اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان و پیشکسوتان این عرصه تجلیل به عمل خواهد آمد.
وی یادآور شد: ایجاد همبستگی، اتحاد اقوام ایرانی، ندای شادیانه‌ ها، آواهای موسیقایی اقوام ایرانی در نای سورنارا از اهداف برگزاری این جشنواره است.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی سورناوا افزود: این جشنواره با همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دره شهر و انجمن موسیقی ایلام برگزار می‌شود.
شهرستان 45 هزار نفردره شهر در 120 کیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال