شهر تاریخی مهرگان کده نیازمند توجه بیشتر است

ایلام - ایرنا - امام جمعه دره شهر گفت: شهر تاریخی سیمره(مهرجان قذق یا مهرگان کدک ) واقع در این شهرستان نیازمند توجه بیشتر مسئولان مرتبط به خصوص مدیران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدجواد قنبربیگی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: محوطه تاریخی و دیرین
حاشیه شهر دره شهر نیازمند توجه بیشتر در حوزه خاکبرداری ، معرفی و جذب گردشگر است.
وی حضور گسترده گردشگران و میهمانان نوروزی در دره شهر را مبین اهمیت و ارزش اثار مختلف تاریخی این شهرستان عنوان کرد.
وی گفت : آمار رسمی میهمانان نوروزی 350 هزار نفر بوده با توجه به حضور میهمانان نوروزی در منازل مردم این رقم بالای 500 هزار نفر است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دره شهر خواستار توجه بیشتر مسئولان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به وضعیت شهر تاریخی سیمره شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمت ترویج فرهنگ درخت کاری و اقدامات صورت گرفته در این راستا خواستار توجه ویژه مسئولان و مردم به حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست شد.
امام‌جمعه دره شهر با تقدیر از عملکرد خوب فرماندار و اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان در راستای ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران نوروزی بر تلاش و کار مضاعف در زمینه تکمیل زیرساخت های گردشگری و اهتمام لازم در این زمینه تاکید کرد.
سیمره(ماداکتو) شهری باستانی در ضلع غربی و جنوب غربی دره شهر است، این شهر مربوط به اواخر دورهٔ ساسانی و قرون اولیهٔ اسلامی است.
به نظر می‌رسد این شهر به علت وقوع زلزله‌ای در سال ۳۳۴ هجری قمری تخریب و خالی از سکنه شده است.
این اثر سال فهرست از آثار ملی ایران ثبت شد.
** مدیران بانک های دره شهر در راستای اشتغال گام بردارند
فرماندار دره شهر نیز در این جلسه گفت: مدیران بانک های شهرستان دره شهر در راستای اشتغالزایی برای جوانان گام بردارند.
علی اکبر شفیع زاده اظهار داشت: بانک های این شهرستان دستورالعمل های مصوب و تعیین اعتبار شده ارسالی رادر زمینه کمک به ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی مردم اجرا کنند.
ویزگفت: سال 1397 همه باید توجه ویژه ای به توسعه و گسترش فعالیت ها در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و کار آفرینی داشته باشیم.
فرماندار دره شهر تصریح کرد: یکی از مشکلات شهرستان خشکسالی و کاهش نزولات جوی است که برای تحقق برنامه ها و رسیدن به اهداف پیش رو نیازمند کار مدیریتی، آموزش و کار نظام مند هستیم، باید در کنار توجه به بخش کشاورزی به بخش صنعت و معدن و به بحث گردشگری در شهرستان توجه ویژه ای داشته باشیم.
شفیع زاده با اشاره به نامگذاری سال 1397 گفت: ادارات باید کالای مورد نیاز خود را از تجهیزات داخلی که منجر به رونق تولید و اشتغال می شود تهیه کنند و فرمانداری نیز جهت حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی کمیسیون ویژه ای برای نظارت بر خرید دستگاه ها داشته باشند.
شهرستان 45 هزار نفردره شهر در 120 کیلومتری جنوب شرقی ایلام دارای 550 اثر تاریخی است.
7177/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال