وزیر رفاه:

فهم مشترکی از مشکلات مردم و دولت باید شکل بگیرد

ایلام - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت از هیچ تلاشی برای حل مسائل کشور فروگذار نمی کند ولی باید به یک فهم مشترک بین مردم و مسئولان اجرایی دست پیدا کنیم تا در رفع مشکلات توفیق بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان ایلام اظهار کرد: تحولاتی در سطح کشور رخ داده و نظام در جایگاه حساسی قرار دارد، با توجه به این باید بتوانیم چشم انداز روشنی به روی ملت و کشور باز کنیم.
وی تاکید کرد: فقر زدایی، بهبود وضعیت معیشتی ، افزایش قدرت خرید مردم و توجه به جامعه کارگری از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم است و تاکنون بیش از 200 هزار میلیارد تومان در حوزه رفاه هزینه شده است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: نیازمند نوعی همکاری مشترک و توجه ویژه به دیدگاه های و اجتماعات محلی هستیم تا با باز شدن پنجره جمعیتی در زمینه اشتغالزایی موفقیت بیشتری کسب کنیم.
ربیعی افزود: دولت به وصل شدن به بازار جهانی و جذب پول نیاز دارد و باید در این مسیر به فهم مشترک رسید و در کنار ان دشواری مسیر را نیز تحمل کنیم.
وی با بیان اینکه دولت تلاش می کند برای جوانان اشتغال ایجاد کند، گفت: اشتغالزایی سبب می شود امید در بین جوانان افزایش پیدا کند چرا که هیچ جامعه ای با یاس و فقدان راهکار موفق نشده پس باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.
وی با اشاره به ویژگی های ایلام رقم بودجه استان را سه هزار و 560 میلیارد ریال در سال 97 عنوان کرد و گفت: مسولان استان می توانند با برنامه ریزی مناسب از این رقم برای اشتغالزایی در سطح شهرستان های مختلف استفاده کنند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: با توجه به هم مرز بودن ایلام با کشور عراق مسئولان استان با تلاش کنند زمینه صادرات را فراهم و سهم بیشتری از بازار این کشور بدست آورند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مهم ترین دغدغه مردم استان ایلام ایجاد اشتغال و رونق اجتماعی است.
جلال میرزایی افزود: استان ایلام جز 10 استانی است که کمترین میزان رضایت را از وضعیت معیشتی خود دارند و اعتماد سیاسی مردم به نهادهای دولتی نسبت به میانگین کشور 2 برابر کمتر است.
وی تاکید کرد: 65 درصد مردم استان ایلام معتقدند وضعیت رفاهی آنان در آینده فرقی نمی کند یا بدتر خواهد شد و این موضوع باعث ناامیدی آنان شده است.
وی با بیان اینکه 40 درصد مردم ایلام نگران آینده شغلی فرزندانشان هستند، گفت: امیدواریم با نگاه عملیاتی استاندار و سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شاخص ها را بهبود بخشیم چرا که در صورت ادامه این روند مشکلات بیشتری بوجود خواهد آمد.
7180/6119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال